Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czytaj nasz blog

Czym charakteryzują się rękawice bokserskie dla kobiet?

Wiele jest powodów, dla których kobiety trenują sztuki walki. Należą do nich pragnienie samorealizacji, nauczenia się sztuki samoobrony, wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, poprawa kondycji i zwiększenie siły. Do tego często dochodzi chęć poprawy własnej figury i zrzucenia zbędnych kilogramów. Obecnie trenują kobiety w każdym wieku: młode dziewczyny, którym spodobał się zastrzyk adrenaliny towarzyszący treningom i pojedynkom, matki zafascynowane treningami swoich dzieci, a także starsze panie chcące aktywnie spożytkować swój wolny czas. Motywy są różne, niezależnie zresztą od płci. Jedno jednak jest pewne, podział na samców alfa i uległe kobiety coraz bardziej się zaciera, a czasy, w których sporty walki stanowiły domenę mężczyzn, zanikają bezpowrotnie.

Czytaj więcej
Warstwa po warstwie. Z czego są wykonane rękawice bokserskie?

Wiele osób zaczynających przygodę z boksem oraz innymi sportami walki ma problem z prawidłowym doborem jednego z podstawowego i niezbędnego sprzętu bokserskiego, jakim są rękawice. Zwracają głównie uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz ich ciężar, podawany w uncjach (Oz). Praktycznie żaden z producentów nie podaje rozmiaru rękawic. A rozmiar nie zawsze jest wprost proporcjonalny do wagi. Aby to zrozumieć, warto zapoznać się z konstrukcją rękawic bokserskich.

Czytaj więcej
Rękawice do karate. Charakterystyka

Karate to sztuka i sport walki wywodząca się z Japonii. Uprawiana obecnie na całym świecie, kojarzona jest, jeśli chodzi o ubiór przede wszystkim z kimonami do karate. Dla kompletnego wyposażenia zarówno adeptom tej sztuki, jak i doświadczonym karatekom niezbędne są też rękawice do karate. Jak wyglądają i czym się charakteryzują?

Czytaj więcej
Gruszki i ich rola w treningu bokserskim

Treningi w domu to zyskująca na popularności alternatywa dla ćwiczeń w klubach fitness, czy wynajmu sali treningowych. Bycie w formie stanowiące dla jednych konieczność, dla innych wymóg zdrowotny lub po prostu chęć utrzymania sprawności ułatwi nam posiadanie specjalistycznych akcesoriów treningowych.

Czytaj więcej
pixelpixel