Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czytaj nasz blog

Kompleksowa ochrona zawodnika sportów walki – jakie ochraniacze bokserskie wybrać?

Każda osoba trenująca sporty walki przed pierwszą wizytą na sali treningowej musi wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Nie chodzi tu wyłącznie o rękawice oraz niekrępującą ruchów odzież i buty. Bardzo ważne są również akcesoria zwiększające komfort i chroniące przed urazami w trakcie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. W dzisiejszym artykule naszą uwagę skupimy na ochraniaczach bokserskich. Jakie ochraniacze wybrać, aby zapewnić kompleksową ochronę zawodnikowi sportów walki? Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej
Ile waży rękawica bokserska i cios nią zadany?

Boks to sport uczący pokory i kształtujący charakter. Choć jest w tym sporo prawdy, to boks jest przede wszystkim sportem uczącym oddawania ciosów i pozwalającym poprawić siłę oraz technikę uderzeń. Siła ciosu wyprowadzonego przez doświadczonego pięściarza potrafi być porównywalna do siły uderzenia niewielkiego samochodu. Ile konkretnie waży cios boksera? W dzisiejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie. Zachęcamy do lektury dalszej części tekstu.

Czytaj więcej
5 pomysłów na prezent dla zawodnika sportów walki

W obecnych czasach bardzo wiele osób trenuje sporty walki. Najpopularniejszymi z nich są boks i MMA, jednak na salach treningowych nie brakuje również pasjonatów kickboxingu, Muay Thai czy brazylijskiego jiu-jitsu. Jeśli ktoś z Twojej rodziny lub najbliższego otoczenia jest zafascynowany sportami walki, a Ty nie wiesz jaki prezent kupić mu na święta czy urodziny, powinieneś zapoznać się z dalszą częścią tego artykułu. Przedstawiamy 5 pomysłów na prezent dla zawodnika sportów walki. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej
Jakie korzyści daje trening z tarczą bokserską?

Istnieją różne rodzaje treningów bokserskich. Ćwiczyć można indywidualnie lub z partnerem, przy użyciu akcesoriów bądź bez nich. Ciekawym pomysłem na doskonalenie swoich umiejętności siłowych i technicznych jest trening z tarczą bokserską. To przyrząd wykorzystywany zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych fighterów. Jakie korzyści niosą za sobą ćwiczenia z użyciem tarczy? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej
pixelpixel