Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaski bokserskie

( ilość produktów: 21 )
Przedziały cenowe: ,
Rozmiary: ,
  • Ubrania

Kaski bokserskie to akcesoria odpowiadające za ochronę głowy, policzków i szczęki pięściarza. Brak zabezpieczenia tych części ciała może prowadzić do poważnych kontuzji, uszczerbku na zdrowiu, a nawet długofalowych uszkodzeń. Aby temu zapobiec, wybierz nowoczesne kaski dla bokserów włoskiej marki Leone 1947.

Wytrzymałe i wygodne kaski dla pięściarzy

Prezentujemy kolekcję niezwykle wytrzymałych oraz wyjątkowo wygodnych w noszeniu kasków dla pięściarzy. Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z boksem i kompletujesz sprzęt na pierwszy trening? A może jesteś już doświadczonym zawodnikiem i doskonale wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń? Bez względu na stopień zaawansowania kask powinien znaleźć się w Twojej torbie na boks.

Dlaczego warto ćwiczyć w kaskach bokserskich?

Kask jest jednym z najważniejszych ochraniaczy zawodnika sportów walki. Z uwagi na to, że boks należy do najbardziej kontaktowych dyscyplin, kontuzje są jej nieodłączną częścią. Dla pięściarzy szczególnie niebezpieczne są urazy głowy. Przyjęcie silnego uderzenia w jej okolice może doprowadzić do obrażeń mózgu lub trwałej deformacji twarzoczaszki. Ryzyko groźnego urazu można jednak skutecznie ograniczyć. Sposobem na to jest noszenie kasku podczas każdego treningu. Kaski pięściarskie amortyzują siłę ciosów wyprowadzanych przez przeciwnika i dzięki temu chronią głowę przed nadmiernymi obciążeniami.

O czym warto pamiętać, wybierając kask dla boksera?

Stopień zabudowy, waga, wkłady wewnętrzne oraz grubość kasku są uzależnione przede wszystkim od uprawianej dyscypliny. Podobnie jak w przypadku rękawic tutaj również podstawą jest odpowiednie dopasowanie kasku do użytkownika. Przy zakupie zwróć uwagę na to, aby wybrany model był wygodny, łatwy w regulacji i utrzymaniu w czystości.

pixelpixel