Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ochraniacze na piszczele

( ilość produktów: 23 )
Przedziały cenowe: ,
Rozmiary: ,
  • Sprzęt
  • Ubrania

Trenujesz sporty walki, w których dozwolone jest wyprowadzanie kopnięć? Ochraniacze na piszczele są zatem niezbędnym elementem Twojego wyposażenia. Proponujemy solidne zabezpieczenie nóg włoskiej marki Leone 1947. To ważne, aby nagolenniki chroniły przed wyjątkowo bolesnymi kontuzjami, a przy tym były trwałe.

W ofercie mamy ochraniacze piszczeli z dużym polem wzmocnionym i wypełnionym amortyzującą pianką. Doskonałe do różnych dyscyplin, w tym MMA, kick-boxingu czy innych sportów kontaktowych. Dla dodatkowego i pełnego zabezpieczenia nóg kup również ochraniacze na kostki. Wszystkie produkty występują w kilku wersjach kolorystycznych. Zapraszamy na sportowe zakupy!

Jakie ochraniacze piszczeli wybrać?

Przy wyborze właściwych ochraniaczy pod uwagę należy wziąć przede wszystkim rodzaj trenowanej dyscypliny. Ochraniacze na piszczele do kick-boxingu muszą być duże i bardzo twarde. Aby zapewniać optymalną ochronę przed kopnięciami wyprowadzanymi przez przeciwnika, muszą zasłaniać jak największą część nogi. Taka sama budowa wyróżnia ochraniacze na piszczele do Muay Thai.

Inne modele sprawdzają się w treningach oraz walce MMA. W tym sporcie najistotniejszą rolę odgrywa swoboda ruchów. Jest ona ważniejsza od pełnej ochrony nóg. Z tego powodu zawodnicy często decydują się na ochraniacze elastyczne, które doskonale sprawdzają się jako warstwa zakładana pod twardy ochraniacz zewnętrzny. Ochraniacze basic-elastic są również polecane początkującym zawodnikom, ponieważ nie krępują ruchów i zapewniają pełen komfort. Ich wygląd znacząco różni się od ochraniaczy kick-boxing.

Większość dostępnych na rynku ochraniaczy goleni pokryta jest skórą syntetyczną, co zapewnia im nie tylko trwałość i wytrzymałość, ale też estetyczny wygląd. Warto jednak dodać, że niektórzy producenci oferują modele ze skóry naturalnej. Budowa ochraniaczy na piszczele, bez względu na to, jakiej dyscyplinie mają służyć, sprowadza się do wzmocnionej i świetnie wyprofilowanej części frontalnej, która przejmuje impet uderzeń. Warto jednak pamiętać, że niektóre modele są również wyposażone w zgrubienie na stopie. To dodatkowe zabezpieczenie, które chroni przed bardzo bolesnymi kontuzjami, które może wywołać kontakt stopy z twardymi częściami ciała przeciwnika.

Co wyróżnia ochraniacze na piszczele marki Leone 1947?

Oferowane przez nas ochraniacze na piszczele wykonane są z solidnego materiału, zapewniającego zwiększoną trwałość i wytrzymałość mechaniczną. W zależności od modelu jest to skóra naturalna lub najwyższej klasy tworzywo syntetyczne. Nasze nagolenniki są odporne na uszkodzenia, takie jak rozerwanie czy pęknięcie. Optymalnie chronią zarówno każdą z piszczeli, jak i znajdującą się poniżej zewnętrzną warstwę stopy, odpowiedzialną za wyprowadzanie uderzeń. Dzięki temu sprawdzają się wyśmienicie nawet w czasie najintensywniejszych treningów sportów walki. Nowoczesny design, ciekawe grafiki i wykonane z najwyższą starannością detale pozwalają wyróżniać się na sali ćwiczeń.

pixelpixel