Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ochraniacze na kostki

( ilość produktów: 8 )
Rozmiary: ,
  • Ubrania

Ochraniacze na kostki to kolejna kategoria akcesoriów przeznaczonych dla zawodników uprawiających sporty kontaktowe. Są niezbędne, aby zapobiegać urazom stawu skokowego, na które jesteś narażony w czasie intensywnego treningu. Ochraniacze na kostki bokserskie polecamy też osobom powracającym do ćwiczeń po kontuzji i rekonwalescencji.

W naszej ofercie znajdziesz produkty włoskiej marki Leone 1947. Podobnie jak bandaże bokserskie stanowią dodatkowe zabezpieczenie kości najbardziej podatnych na urazy. Występują w kilku wersjach kolorystycznych.

Czym są ochraniacze na staw skokowy?

Ochraniacze na staw skokowy, nazywane również stabilizatorami kostki, to specjalny rodzaj akcesoriów dla zawodników trenujących sporty walki (boks, kick-boxing, Muay Thai, MMA, K1). Nie mniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosiły je także osoby uprawiające inne dyscypliny – koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, lekkoatletykę, gimnastykę czy tenis. Są to na tyle uniwersalne produkty, że doskonale sprawdzają się zarówno w sportach zespołowych, jak i indywidualnych.

Zadaniem każdego ochraniacza jest zabezpieczenie kostki przed urazami wynikającymi z nadmiernych obciążeń stawu skokowego. Te elastyczne opaski z wycięciem na piętę trenującego wykonane są z wysokogatunkowych materiałów gwarantujących optymalną ochronę stopy. Nosi się je nie tylko dla profilaktycznej ochrony, ale także w celu zabezpieczenia stawu skokowego przed odnowieniem kontuzji w trakcie rehabilitacji lub po jej zakończeniu.

pixelpixel