Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Owijki bokserskie – bandaże na nadgarstki pięściarza

( ilość produktów: 25 )
Rozmiary: ,

Owijki bokserskie stanowią dodatkowe zabezpieczenie dłoni w czasie treningów i walki. Dopasowują się do nich idealnie, chroniąc kości wraz z całym nadgarstkiem. Bandaże bokserskie służą do owijania dłoni, aby ustabilizować je i dodatkowo wzmocnić. Na owijki zakładane są rękawice treningowe, które dodatkowo chronią najbardziej narażone na kontuzje części ciała.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz bandaże na nadgarstki włoskiej marki Leone. Są produkowane z tkaniny bawełnianej z domieszką nylonu. Występują w wielu kolorach, długościach i wzorach do wyboru.

Czy bandaże bokserskie są konieczne?

To pytanie, które stawia sobie wielu początkujących zawodników. Bandaże bokserskie mogą wydawać się zbędne, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że produkowane współcześnie rękawice nie tylko powstają z najwyższej jakości materiałów, ale są również wyposażone w dodatkowe wzmocnienia nadgarstków oraz wyściółkę polepszającą parametry amortyzacyjne. Okazuje się jednak, że owijki bokserskie pełnią ważną funkcję i w znaczący sposób przyczyniają się do eliminacji przykrych kontuzji. Rolą tych akcesoriów jest stabilizacja pięści i nadgarstków, dzięki czemu usztywnione stawy są mniej podatne na siłę, z jaką zawodnik wymierza ciosy. Bandaże na nadgarstki chronią też przed otarciami oraz stłuczeniami, których nie brak przy kontakcie z przeciwnikiem.

Jak wybrać odpowiednie bandaże na nadgarstki?

Wybierając bandaże na nadgarstki, należy zwrócić uwagę na dwie kluczowe kwestie. Pierwszą z nich jest długość, a drugą materiał, z którego zrobiono bandaż. Długość owijek bokserskich zaczyna się od 2,5 metra. Warto jednak pamiętać, że wybrany rozmiar w dużej mierze zależny jest od indywidualnych preferencji i zwyczajów zawodnika związanych ze sposobem owijania i wiązania. Jedni wolą używać bandaży bokserskich o znacznej długości, inni zaś krótszych. Jeśli idzie o materiał, mamy do wyboru owijki naturalne (z bawełny) oraz syntetyczne. Do najczęściej wybieranych należą modele produkowane z mieszanki włókiem sztucznych i naturalnych. Taki skład zapewnia im odpowiednią trwałość i elastyczność.

pixelpixel