Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice treningowe

( ilość produktów: 4 )
Rozmiary: ,
  • Ubrania

Trenuj bezpiecznie w domu i w klubie. Prezentujemy rękawice treningowe ze skóry bydlęcej, które perfekcyjnie dopasowują się do dłoni. Chronią ją na całej powierzchni, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji podczas uderzeń w worek. Przykuwają wzrok niebanalnym, klasycznym designem, charakterystycznym dla włoskiego producenta firmy Leone1947.

Rękawice treningowe, które oferujemy, są najlepszym wyborem na treningi kondycyjne o dużej intensywności. Stabilny rzep usztywnia nadgarstek, a odpowiednio dobrana wewnętrzna warstwa absorbuje siłę uderzeń. Oprócz produktów dla dorosłych proponujemy rękawice bokserskie dla dzieci. Sprawdź też inne kategorie w naszym sklepie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rękawice treningowe?

Najważniejszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając rękawice treningowe, jest oczywiście rodzaj uprawianej dyscypliny. Rękawicę muszą bowiem doskonale pasować do konkretnych okoliczności, wpisując się w charakterystykę aktywności. W zależności od tego, jakie sztuki walki trenujesz, rękawice mogą być wyposażone w skuteczniejszą warstwę amortyzującą, lepiej stabilizować nadgarstki, czy zapewniać solidniejszy uchwyt.

Isotną kwestią, od której praktycznie należy zacząć wybór rękawic treningowych, jest rozmiar. Ważne przecież, żeby rękawice były wygodne i pozwalały na efektywne uprawianie sportu, nie mogą więc być zbyt ciasne lub zbyt luźne. Kwestią powiązaną z rozmiarem jest płeć oraz wiek adepta sztuk walki. Co oczywiste, rękawice dla dzieci, młodzieży oraz kobiet są mniejsze niż sprzęt dla dorosłych mężczyzn. W naszej ofercie znajdziesz więc rękawice w rozmiarach od 4oz do 20 oz. Rękawice treningowe w rozmiarach 14-20oz to akcesoria dla zaawansowanych zawodników i profesjonalnych sportowców, jak zatem widać, w naszym sklepie znajdą coś dla siebie zarówno amatorzy, jak i doświadczeni sportowcy.

Przy doborze rękawic treningowych warto też zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Profesjonalni zawodnicy wybierają przeważnie rękawice sznurowane, ale w wypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę, warto rozważyć zakup rękawic na rzepy. Ich zakładanie i ściąganie jest znacznie szybsze i prostsze, co pozwala poświęcić więcej czasu na właściwy trening, a nie przygotowania do niego.

Aspektem, który także należy brać pod uwagę, jest materiał, z którego wykonano rękawice. Choć najlepszą opinią cieszą się rękawice z naturalnej skóry, trzeba wyraźnie podkreślić, że używane dziś tworzywa syntetyczne, takie jak sztuczna skóra, nie tylko świetnie spełniają swoją rolę, ale też doskonale wyglądają.

Szukasz rękawic treningowych? Zachęcamy do kontaktu!

pixelpixel