Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice bokserskie dla dzieci

( ilość produktów: 5 )
Przedziały cenowe: ,
Rozmiary: ,
  • Rękawice

Leone proponuje rękawice bokserskie dla dzieci, które wyróżniają się włoskim stylem i jakością. Przykuwają wzrok ciekawymi printami oraz kolorami, które pokochają najmłodsi fighterzy. Zadbaj o bezpieczne treningi swojej pociechy z rękawicami bokserskimi dla dzieci, które ochronią dłonie przed siłą uderzeń.

Ćwiczenia na ringu już od najmłodszych lat hartują ducha. Oprócz tego budują formę i pozwalają młodemu bokserowi rozwijać swoją pasję. Spraw, aby droga do sukcesu była jednocześnie okazją do świetnej zabawy. A kiedy nadejdzie czas, dziecięce rękawice bokserskie wymienisz na dorosłe rękawice do karate lub innych sztuk walki. Zapraszamy do świata wspaniałej sportowej przygody wraz z marką Leone1947.

Jakie rękawice bokserskie dla dzieci wybrać?

Stając przed wyborem rękawic bokserskich dla dzieci, należy w pewnym sensie kierować się uniwersalnymi wytycznymi, które odnoszą się również do rękawic dla dorosłych zawodników. Po pierwsze rękawice nie powinny być ani za ciasne, ani zbyt luźne. Należy także pamiętać o dodatkowym usztywnieniu nadgarstka oraz wyściółce zwiększającej walory amortyzacyjne. Bezpieczeństwo młodych zawodników jest bowiem najważniejsze. Pośród rękawic bokserskich dla dzieci najczęściej wybierany jest sprzęt o rozmiarze od 4oz do 8oz. Mniejsze rękawice z powodzeniem służyć mogą nawet najmłodszym adeptom sztuki bokserskiej i nadają się dla dzieci w wieku od sześciu lat. Nieco starsi zawodnicy, a zatem ci w przedziale od ośmiu do dziesięciu lat, mogą zaś sięgnąć po rękawice trochę większe. Rękawice w rozmiarze 8oz są natomiast polecane młodzieży do szesnastego roku życia.

Innym ważnym czynnikiem, który należy mieć na uwadze, jest materiał, z którego wyprodukowano sprzęt. Warto sięgać po rękawice bokserskie dla dzieci, które zrobione są z wytrzymałej skóry syntetycznej, która cechuje się dużą odpornością na przetarcia, dzięki czemu można mieć pewność, że sprzęt posłuży naszym pociechom przez dłuższy czas. Ważnym aspektem, który trzeba mieć na uwadze, jest także sposób, w jaki zapinane są rękawce. Najmłodszym bokserom poleca się rękawice zapinane na rzep.

pixelpixel