Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kimono do judo i karate

( ilość produktów: 2 )
Rozmiary: ,
  • KIMONA KARATE I JUDO

Kimono to tradycyjny ubiór i jeden z najważniejszych symboli Japonii. Wywodzi się z dalekiej przeszłości. Na początku był to rodzaj bielizny, a od końca XIV wieku jest ubraniem zewnętrznym, noszonym na specjalne okazje, takie jak wesela, śluby i inne ważne uroczystości rodzinne. Zgodnie z tradycją ubiór ten zakładany jest również przez trenujących niektóre z azjatyckich sztuk walki.

W naszej ofercie znajdziesz kimono do judo oraz kimono do karate wykorzystywane w trakcie treningów obu sportów walki. Każdy z produktów wykonany jest z wysokogatunkowego materiału (naturalnej bawełny). Zastosowanie specjalnej plecionki zapewnia zwiększoną wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Podobnie jak inna odzież treningowa kimona dostępne są w kilku rozmiarach, dopasowanych do wzrostu zawodnika. Dzięki temu bez problemów dobierzesz model do swojej sylwetki. Luźny krój gwarantuje pełną swobodę ruchów, pozwala w pełni kontrolować wyprowadzane uderzenia oraz wszelkie pozycje zarówno w stójce, jak i parterze.

Judogi i karategi dla profesjonalistów i początkujących

Oficjalną nazwą stroju przeznaczonego do treningu japońskich sztuk walki jest keikogi lub dogi. W zależności od rodzaju sportu ubrania określane są w różnych sposób. Kimono do judo to judogi, natomiast kimono do karate karategi. Tradycyjne keikogi składa się z części górnej (bluzy) oraz dolnej (spodni). Trzecim elementem jest pas (obi), służący do utrzymania stroju w pożądanej pozycji. Oferowane przez nas kimona występują w klasycznym kolorze białym, nawiązującym do tradycji obu sportów walki. Jedynym elementem ozdobnym jest umieszczone na pasie wyszywane logo marki Leone 1947. To idealny strój zarówno dla profesjonalnych zawodników, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sztukami walki.

pixelpixel