Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice bokserskie

( ilość produktów: 66 )
Przedziały cenowe: ,
+ Rozwiń- Ukryj
Rozmiary: ,
  • Rękawice

Trenujesz dla przyjemności? A może boks to Twoja praca? W każdym przypadku przed wejściem na ring zadbaj o odpowiednie rękawice bokserskie. To najważniejszy element stroju sportowca, któremu zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas walki.

Prezentujemy włoskie rękawice bokserskie marki Leone. W rozbudowanej kategorii znajdziesz modele, które pokonują granice i łamią koncepcje symetrii. Nietuzinkowe projekty oraz połączenia kolorystyczne sprawiają, że będziesz wyróżniać się na ringu. W dodatku zapewnisz sobie najwyższy poziom wygody nawet podczas ekstremalnych ćwiczeń.

Zapraszamy do zakupu rękawic bokserskich marki Leone, dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych, rozmiarach oraz typach. W sprzedaży mamy też rękawice bokserskie dla dzieci. Jeżeli dzielisz pasję ze swoją pociechą, u nas zrobisz zakupy dla całej rodziny.

Damskie rękawice bokserskie marki Leone

Boks to sport dla wszystkich. Treningi rozpocząć można w każdym wieku. Bez znaczenia jest tu doświadczenie i status materialny. Nie liczy się również płeć. W ostatnim czasie na salach treningowych widywanych jest coraz więcej kobiet. To dla nich stworzyliśmy serię damskich rękawic bokserskich.

To modele w rozmiarach dopasowanych do wielkości dłoni zawodniczek. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania przy użyciu najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Pięściarki mogą wybierać pomiędzy modelami ze skóry syntetycznej i naturalnej. Poza klasycznym boksem można ćwiczyć w nich Muay Thai i kick-boxing. Rękawice bokserskie dla kobiet wykończone są z dbałością o każdy detal. Włoscy projektanci przykładają do tego niemałą uwagę.  Poza wariantami przeznaczonymi dla kobiet niezmiennie znajdziesz u nas bogaty wybór męskich rękawic bokserskich. Stawiamy na uniwersalność, więc większość naszych rękawic to modele typu unisex.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawic bokserskich?

Podczas wyboru rękawic bokserskich większość osób zwraca uwagę na dwa aspekty.  Pierwszym z nich jest to, czy dłoń mieści się w rękawicy, czyli innymi słowy – czy sprzęt nie jest po prostu za ciasny. Drugi czynnik związany jest z tym, czy po nałożeniu rękawica nie jest zbyt luźna. Warto jednak pamiętać, że o ile wspomniane wytyczne należą do istotnych, o tyle przed zakupem rękawic bokserskich warto też przyjrzeć się innym parametrom.

Jednym z najważniejszych z nich jest przeznaczenie rękawic. Sugeruje się bowiem, że rękawice, w których staje się do profesjonalnych walk, powinny być wiązane. Jeśli jednak mowa o rękawicach treningowych, poleca się korzystanie ze sprzętu zapinanego na rzep. Dzięki temu można uniknąć pracochłonnego wiązania, przez co więcej czasu pozostaje na to, co najważniejsze, czyli sam trening.

Innym aspektem, który należy brać pod uwagę, jest grubość rękawicy. Parametr ten zależny jest od stażu zawodnika i jego doświadczenia. Przyjmuje się, że szczuplejsze rękawice (z mniejszą ilość wypełnienia) przeznaczone są dla bardziej doświadczonych zawodników, którzy nie potrzebują aż tak grubej wyściółki oraz solidnej amortyzacji. Na marginesie warto jednak pamiętać, że lepiej amortyzowane rękawice są nie tylko udogodnieniem dla stawów wyprowadzającego uderzenia, ale też twarzy zawodnika, który je przyjmuje. Z szacunku i sympatii dla sparingpartnera warto sięgać po rękawice wyposażone w grubszą wyściółkę, nawet kiedy jesteś pięściarzem o bogatszym doświadczeniu.

Pośród innych czynników, jakie należy brać pod uwagę przy wyborze rękawic bokserskich, warto przyjrzeć się, czy konkretny model wzbogacony jest o dodatkowe usztywnienie nadgarstka oraz jak chroniony jest kciuk.

Prezentowane wyżej rady to zaledwie cześć kwestii, nad którymi warto się pochylić. Jeśli potrzebujesz szerszego i fachowego wsparcia w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rękawice bokserskie!

pixelpixel