Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gruszki bokserskie

( ilość produktów: 3 )
Rozmiary: ,
  • Ubrania

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz gruszki bokserskie, które służą m.in. do doskonalenia techniki uderzenia. Gruszka stanowi popularne wyposażenie sal treningowych i domowych siłowni. Trenują na niej zarówno profesjonaliści, jak i osoby rozpoczynające przygodę z boksem. Dostęp do gruszki bokserskiej na siłowni lub w domu pozwala na wykonywanie zróżnicowanych treningów. Doświadczeni sportowcy wykorzystują gruszkę do wyprowadzania precyzyjnych ciosów, ćwiczą na niej szybkość i koordynację. Stosowana amatorsko w domu może pomóc we wzmocnieniu mięśni. Z gruszki treningowej mogą korzystać wszyscy, niezależnie od płci i poziomu kondycji fizycznej. Sprzęt pozwala jednocześnie wyćwiczyć ciało oraz udoskonalić precyzję.

Gruszka bokserska refleksówka i podwieszana – podstawowe różnice

Istnieją dwa podstawowe rodzaje gruszek bokserskich. Są to tzw. refleksówki oraz klasyczne modele podwieszane. Najważniejszą różnicę pomiędzy nimi stanowi waga. Gruszka bokserska refleksówka jest lżejsza i bardziej mobilna. Umożliwia efektywny trening szybkości i celności uderzeń. Co więcej, przyrząd ten doskonale sprawdza się także podczas ćwiczeń uników i refleksu. Po wyprowadzeniu ciosu błyskawicznie wraca do pierwotnej pozycji. Wymaga to natychmiastowej reakcji ze strony boksującego.

Treningowa gruszka podwieszana jest cięższa, a co za tym idzie, wypełniona większą ilością materiału. Waga tego sprzętu jest zbliżona do tradycyjnych worków bokserskich. Gruszki podwieszane montuje się przy suficie za pomocą trwałych i wytrzymałych łańcuchów. Modele te zwykle wykorzystywane są w czasie pracy nad poprawą techniki oraz tempa wyprowadzania ciosów hakowych i podbródkowych.

Jak wybrać gruszkę do boksowania?

Znajdziesz u nas podwieszane gruszki bokserskie w różnych wersjach wagowych. To właśnie waga stanowi jeden z ważniejszych parametrów mających kluczowy wpływ na prawidłowe i komfortowe korzystanie z gruszki. Przyrząd powinien być wybrany pod względem efektu, jaki planujesz osiągnąć. Lekkie gruszki do boksowania, o wadze do 3 kg, sprawdzą się w treningu szybkości, precyzji i koordynacji. Gruszki o większej wadze, np. 12 kg, będą odpowiednie przy doskonaleniu techniki. Podobnie sprawa wygląda z rozmiarem sprzętu.

Istotny jest też materiał użyty do produkcji gruszek. Nasz sklep oferuje worki wykonane z wytrzymałego i solidnego tworzywa, łączonego wysokiej jakości szwem. Dzięki temu sprzedawane przyrządy mogą być intensywnie użytkowane przez długi czas.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dobrze wykonany sprzęt dostępny w atrakcyjnej cenie to gwarancja zadowolenia każdego doświadczonego i nowego sportowca.

pixelpixel