Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tarcze bokserskie

( ilość produktów: 10 )
Przedziały cenowe: ,
Rozmiary: ,
  • Sprzęt

Tarcze bokserskie są wykorzystywane podczas treningów siłowych. Do wyboru jest kilka wersji tego sprzętu sportowego, z podziałem na ćwiczenia technik ręcznych oraz kopnięć. Możesz postawić na tarcze bokserskie mocowane do ściany lub zakładane na ręce trenera (do ćwiczeń w parach).

Tarcza bokserska, podobnie jak worek bokserski, powinna być dopasowana do stopnia zaawansowania sportowca, dyscypliny oraz miejsca, w którym jest instalowana. Na szczególną uwagę zasługują tarcze bokserskie na brzuch oraz korpus, ponieważ dzięki nim możliwy jest skuteczny, dynamiczny oraz bezpieczny trening dwóch zawodników jednocześnie. Kiedy bowiem jeden z nich ćwiczy ciosy, drugi uczy się uników. Tarcze na brzuch i korpus są dodatkowo wzmocnione i tak skonstruowane, by chronić wątrobę, która uznawana jest za najważniejszy organ pięściarza.

Łapy bokserskie - łapy trenera

Łapy bokserskie to małe tarcze zakładane na dłonie trenera sportów walki. Podobnie jak trenerskie packi gwarantują efektywny trening techniki wyprowadzania uderzeń rękoma i nogami. Ćwiczenia z użyciem łap pozwalają poprawić precyzję oddawanych ciosów. Niewielki rozmiar umożliwia lepsze skupienie się na celu, a co za tym idzie, wykonywanie silnych i celnych uderzeń zapewniających osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Łapy trenera to lekkie i poręczne akcesoria, które mieszczą się w każdej torbie sportowej. Dzięki temu można zaprać je na trening w plenerze. To niewątpliwy atut w porównaniu ze stacjonarnym workiem czy gruszką bokserską.

Tarcza bokserska na ścianę

Tarcza bokserska na ścianę doskonale sprawdza się wśród trenujących boks tajski, kick-boxing, MMA oraz inne sporty, w których dozwolone jest wyprowadzanie kopnięć. Duży rozmiar pozwala na poprawę techniki, szybkości i siły uderzeń nogami. Tarcze są grube i odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu trening na nich jest bezpieczny za zawodnika. Możliwości przytwierdzenia do ściany eliminuje problem braku miejsca do ich przechowywania. Można ćwiczyć na nich nawet w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Jaką tarczę bokserską wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem tarczy bokserskiej, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej dyscyplinie ma się sprawdzić. W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze tarcze ręczne, tarcze nożne oraz tarcze na brzuch i korpus. Wielką zaletą oferowanych tarcz jest fakt, że pozwalają na trening dynamiczny, który ćwiczy nie tylko precyzję uderzeń, ale też ich celność oraz refleks. W przypadku klasycznego worka nie sposób aż tak skutecznie symulować warunki prawdziwego starcia. Dzięki tarczom z łatwością poprawisz wyprowadzanie ciosów sierpowych, co nie jest możliwe na tradycyjnym worku.

Przy wyborze tarczy bokserskiej należy wziąć pod uwagę także inne kwestie. Jako pierwszą warto przytoczyć materiał, z którego wykonana jest tarcza. Ze zrozumiałych względów tworzywem, które najlepiej sprawdza się w tych okolicznościach, jest najwyższej jakości naturalna skóra (najczęściej bawola). Trzeba jednak dodać, że nowoczesne tworzywa sztuczne sprawdzają się równie dobrze. Tarcze z poliuretanu są trwałe i wytrzymałe. Nie rwą się i nie pękają, co jest niezwykle istotne podczas intensywnych treningów. Inną wartą rozważenia kwestią jest to, czy tarcza będzie wykorzystywana na sali treningowej, czy w domowym zaciszu. W tym drugim przypadku lepszym wyborem jest model na ścianę.

pixelpixel