Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tarcze bokserskie

( ilość produktów: 10 )
Przedziały cenowe: ,
Rozmiary: ,
  • Sprzęt

Tarcze bokserskie są wykorzystywane podczas treningów siłowych. Do wyboru jest kilka wersji tego sprzętu sportowego, z podziałem na ćwiczenia technik ręcznych oraz kopnięć. Możesz postawić na tarcze bokserskie mocowane do ściany lub zakładane na ręce trenera (do ćwiczeń w parach).

Tarcza bokserska, podobnie jak worek bokserski, powinna być dopasowana do stopnia zaawansowania sportowca, dyscypliny oraz miejsca, w którym jest instalowana. Na szczególną uwagę zasługują tarcze bokserskie na brzuch oraz korpus, ponieważ dzięki nim możliwy jest skuteczny, dynamiczny oraz bezpieczny trening dwóch zawodników jednocześnie. Kiedy bowiem jeden z nich ćwiczy ciosy, drugi uczy się uników. Tarcze na brzuch i korpus są dodatkowo wzmocnione i tak skonstruowane, by chronić wątrobę, która uznawana jest za najważniejszy organ pięściarza.

Łapy bokserskie

Łapy bokserskie to małe tarcze zakładane na dłonie trenera sportów walki. Podobnie jak trenerskie packi gwarantują efektywny trening techniki wyprowadzania uderzeń rękoma i nogami. Ćwiczenia z użyciem łap pozwalają poprawić precyzję oddawanych ciosów. Niewielki rozmiar umożliwia lepsze skupienie się na celu, a co za tym idzie, wykonywanie silnych i celnych uderzeń zapewniających osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Łapy trenera to lekkie i poręczne akcesoria, które mieszczą się w każdej torbie sportowej. Dzięki temu można zaprać je na trening w plenerze. To niewątpliwy atut w porównaniu ze stacjonarnym workiem czy gruszką bokserską.

Tarcza bokserska na ścianę

Tarcza bokserska na ścianę doskonale sprawdza się wśród trenujących boks tajski, kick-boxing, MMA oraz inne sporty, w których dozwolone jest wyprowadzanie kopnięć. Duży rozmiar pozwala na poprawę techniki, szybkości i siły uderzeń nogami. Tarcze są grube i odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu trening na nich jest bezpieczny za zawodnika. Możliwości przytwierdzenia do ściany eliminuje problem braku miejsca do ich przechowywania. Można ćwiczyć na nich nawet w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Jaką tarczę bokserską wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem tarczy bokserskiej, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej dyscyplinie ma się sprawdzić. W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze tarcze ręczne, tarcze nożne oraz tarcze na brzuch i korpus. Wielką zaletą oferowanych tarcz jest fakt, że pozwalają na trening dynamiczny, który ćwiczy nie tylko precyzję uderzeń, ale też ich celność oraz refleks. W przypadku klasycznego worka nie sposób aż tak skutecznie symulować warunki prawdziwego starcia. Dzięki tarczom z łatwością poprawisz wyprowadzanie ciosów sierpowych, co nie jest możliwe na tradycyjnym worku.

Przy wyborze tarczy bokserskiej należy wziąć pod uwagę także inne kwestie. Jako pierwszą warto przytoczyć materiał, z którego wykonana jest tarcza. Ze zrozumiałych względów tworzywem, które najlepiej sprawdza się w tych okolicznościach, jest najwyższej jakości naturalna skóra (najczęściej bawola). Trzeba jednak dodać, że nowoczesne tworzywa sztuczne sprawdzają się równie dobrze. Tarcze z poliuretanu są trwałe i wytrzymałe. Nie rwą się i nie pękają, co jest niezwykle istotne podczas intensywnych treningów. Inną wartą rozważenia kwestią jest to, czy tarcza będzie wykorzystywana na sali treningowej, czy w domowym zaciszu. W tym drugim przypadku lepszym wyborem jest model na ścianę.

pixelpixel