Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice do karate, FIT i na siłownię

( ilość produktów: 7 )
Przedziały cenowe: ,
Rozmiary: ,
  • Sprzęt
  • Ubrania

Prowadzisz aktywny tryb życia, a sztuki walki są jednym z elementów Twoich treningów? Zaopatrz się w rękawice do karate oraz inne modele, w tym do użytku na siłowni. Zwiększą one komfort treningu, a także podniosą poziom bezpieczeństwa. W tym celu polecamy też specjalistyczne ochraniacze bokserskie na różne partie ciała. Są nieocenione przy wykonywaniu ćwiczeń siłowych, wytrzymałościowych oraz poprawiających prędkość ramion.

Proponujemy rękawice do karate włoskiej marki Leone, które zostały wyposażone w oddychające wyściółki i antypoślizgowe wkładki. Szybko staną się one nieodłącznym elementem Twojego stroju sportowego.

Jakie rękawice na siłownię wybrać?

Być może zastanawiasz się, czy rękawice na siłownię są w ogóle potrzebne. Zgadza się – bez nich można trenować z powodzeniem i sukcesami, warto jednak rozważyć zakup tego typu akcesoriów, ponieważ używanie rękawic niesie ze sobą kilka korzyści. Przeciwnicy rękawic często podkreślają, że nie dość, że są one zbędne, to jeszcze utrudniają trening, pogarszając uchwyt. Trzeba jednak zauważyć, że to kompletna bzdura! Dłonie w rękawicy nie tracą swojej mobilności i ścisłego, mocnego uchwyty. Co jednak najważniejsze, są doskonale chronione przed otarciami, odciskami, zrogowaceniem, bąblami i zaczerwienieniami.

Obtarte i popękane dłonie mogą reagować alergicznie w kontakcie z metalem. Skutkuje to nadmiernym poceniem, zaczerwienieniem oraz podwyższoną temperaturą skóry rąk. W takich okolicznościach ćwiczenia stają się nie tylko mniej komfortowe, ale uchwyt staje się słabszy, a hantle oraz inne przyrządy treningowe mogą wyślizgiwać się z dłoni. W takiej sytuacji, wbrew obiegowej opinii, rękawice nie tylko pochłaniają pot, ale pozwalają też na mocniejszy i bardziej pewny uchwyt, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające ćwiczenia stają się prostsze. Rękawice na siłownię mają też inną zaletę, o której warto wspomnieć. Stanowią dodatkowe zabezpieczenie nadgarstków, dzięki czemu łatwiej uniknąć przykrych kontuzji.

Wybierając rękawice na siłownię, należy zwrócić uwagę na dwa podstawowe kryteria. Pierwszym z nich jest oczywiście rozmiar. Ze zrozumiałych względów rękawice nie mogą być ani za ciasne, ani też zbyt luźne. Ciasne rękawice krępują swobodę ruchów i hamują przepływ krwi, co w wypadku wyczerpujących ćwiczeń może być niezbyt przyjemne. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wyprodukowane są rękawice. Współcześnie stosowane materiały syntetyczne doskonale spełniają swoją rolę, ale warto podkreślić, że niesłabnącą popularnością cieszą się rękawiczki na siłownie wykonane z naturalnej skóry. Przy wyborze rękawic na siłownię trzeba też zwrócić uwagę na stopień amortyzacji, jaki daje wyściółka, w którą je wyposażono, a także oddychalność materiału. Nie należy też zapominać, że rękawice na siłownię powinny być łatwe w konserwacji i nie tracić jakości po kilku praniach.

pixelpixel