Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Profesjonalna skakanka bokserska - czym różni się od zwykłej?

2019-09-27
Profesjonalna skakanka bokserska - czym różni się od zwykłej?

Skakanki przez długie lata  były niedoceniane przez sportowców. Większości z nich kojarzyły się one z zabawką dla dzieci, która nic nie wnosi do treningu. Okazało się jednak, że to nieprawda – regularne skakanie na skakance może mieć ogromny wpływ na naszą kondycję i sylwetkę. Aby tak się stało, warto wybrać profesjonalną skakankę bokserską.

Skakanka bokserska a inne skakanki

Czym różni się profesjonalna skakanka bokserska od zwykłej skakanki? Oczywiście materiałami, z jakich jest zrobiona. Zwykłe skakanki dla dzieci są zazwyczaj zrobione ze sznurka i mają drewniane rączki lub też w całości wyprodukowano je z PCV. Niestety te typy skakanek nie są zbyt szybkie, nie nadają się więc do profesjonalnych treningów. Ich plusem jest to, że przy lekkim uderzeniu podczas treningu dzieci nie odczuwają bólu, a skakanki nie zostawiają śladów. Czym innym jest skakanka bokserska. Skakanki bokserskie produkuje się ze skóry oraz aluminium. Te materiały gwarantują, że skakanka będzie wykonywać obroty bardzo szybko, a do tego – nie przetrze się przy regularnych treningach. Ciężar skakanki sprawia, że ćwiczenia z nią kształtują także mięśnie brzucha, rąk i ramion.

Co daje trening ze skakanką?

Skakanie na skakance, jak łatwo można się domyślić, świetnie wpływa na mięśnie nóg i redukcję tkanki tłuszczowej. Ten rodzaj treningu szczególnie umiłowali sobie bokserzy, gdyż skakanka między innymi wpływa pozytywnie na naszą szybkość i gibkość. To jednak nie wszystko. Regularne ćwiczenia poprawiają kondycję i wydolność organizmu, a także poprawiają wytrzymałość i skoczność. Skakanie poprawia wygląd sylwetki i przy okazji wzmacnia mięśnie całego ciała (nóg, pośladków, ramion, barków, brzucha i pleców). Dodatkowo przyspiesza ono metabolizm i wspomaga układ krwionośny, a przede wszystkim – zwiększa elastyczność stawów. Skakanka, chociaż wydaje się niewinną zabawką, nieumiejętnie wykorzystywana, może doprowadzić do różnych kontuzji. Dlatego zawsze należy pamiętać o solidnej rozgrzewce przed skakaniem, nie przeforsowywać się podczas ćwiczeń, skakać na palcach, a nie całych stopach i pamiętać o wyprostowanej pozycji ciała.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixelpixel