Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czytaj nasz blog

Rękawice z obciążeniem jako idealne akcesorium treningowe

Na rynku dostępne są różne rękawice używane podczas treningu. Poza klasycznymi modelami zawodnicy chętnie sięgają także po rękawice z obciążeniem, dzięki którym ćwiczenia są jeszcze bardziej efektywne. Jeśli nie słyszałeś jeszcze o tych akcesoriach i nie wiesz, jak ich używać, zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu. Dowiesz się z niej, dlaczego rękawice z obciążeniem idealnie sprawdzają się w czasie treningu. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej
Jak prawidłowo zmierzyć dłoń do rękawic bokserskich?

Rękawice bokserskie stanowią podstawowe wyposażenia każdego pięściarza. Trening bez tego sprzętu jest niemożliwy, niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z boksem, czy masz już wieloletnie doświadczenie w sportach walki. Dostępne na rynku rękawice mają różne rozmiary, dopasowywane do wielkości dłoni zawodnika. Jak prawidłowo zmierzyć dłoń przed zakupem wybranego modelu? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj więcej
Jak czytać wymiary rękawic bokserskich?

Dobór prawidłowego rozmiaru rękawic bokserskich to jeden z największych problemów podczas zakupu tego sprzętu. Wynika on głównie z niejasnego dla wielu sposobu oznaczania wymiarów przez producentów. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak czytać wymiary rękawic. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Czytaj więcej
Co ubrać na grappling?

Grappling, nazywany również walką na chwyty, to rodzaj rywalizacji sportowej wykorzystującej techniki takie jak dźwignie, duszenia i obalenia. W walce grapplingowej zabronione jest wyprowadzanie uderzeń. Samo wyrażenie jest neologizmem pochodzącym od angielskiego słowa grapple – chwytać. Sporty walki, w których grappling odgrywa pierwszoplanową rolę, to m.in. zapasy, brazylijskie jiu-jitsu (BJJ) oraz judo. Walka na chwyty stanowi także część treningu takich sportów jak kick-boxing, MMA czy Muay Thai. Jeśli i Ty interesujesz się grapplingiem, powinieneś wiedzieć, jak ubrać się na trening. Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu.

Czytaj więcej
pixelpixel