Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice z obciążeniem jako idealne akcesorium treningowe

2022-11-30
Rękawice z obciążeniem jako idealne akcesorium treningowe

Na rynku dostępne są różne rękawice używane podczas treningu. Poza klasycznymi modelami zawodnicy chętnie sięgają także po rękawice z obciążeniem, dzięki którym ćwiczenia są jeszcze bardziej efektywne. Jeśli nie słyszałeś jeszcze o tych akcesoriach i nie wiesz, jak ich używać, zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu. Dowiesz się z niej, dlaczego rękawice z obciążeniem idealnie sprawdzają się w czasie treningu. Zachęcamy do lektury.

Co wyróżnia rękawice z obciążeniem?

Modele z obciążeniem to jeden z rodzajów rękawic wykorzystywanych na siłowniach i salach treningowych. Produkuje się je z różnych materiałów – przede wszystkim tworzyw sztucznych. W porównaniu z tradycyjnymi rękawicami wyposażone są w specjalną wkładkę zwiększającą ich wagę. Wkładka ta zastępuje niewielkie ciężarki używane podczas ćwiczeń. Inwestując w rękawice z obciążeniem, możesz więc zrezygnować z kupna dodatkowych akcesoriów treningowych. To duża oszczędność, szczególnie gdy trenujesz w domu. Poza obecnością wspomnianej wkładki budowa rękawic tego typu nie różni się znacząco od innych modeli stosowanych w trakcie treningu.

Dlaczego warto ćwiczyć w rękawicach z obciążeniem?

Trening w rękawicach z obciążeniem polecany jest wszystkim osobom aktywnym fizycznie. Akcesoria te doskonale sprawdzają się m.in. podczas ćwiczeń fitness i biegania. Umożliwiają efektywną pracę nad poprawą siły i wydajności organizmu. W przypadku zawodników trenujących sporty walki (boks, kick-boxing, Muay Thai) pozwalają na wzmocnienie techniki i szybkości wyprowadzania ciosów prostych, hakowych i podbródkowych.

Modele te przydają się przede wszystkim w czasie walki z cieniem, gdzie zastępują tradycyjne ciężarki. Wzmacniają ramiona, co przekłada się na wzrost siły ciosu. Poza walką z cieniem można używać ich również podczas lekkich ćwiczeń na worku czy gruszce. Dzięki nim możliwości treningu poszczególnych kombinacji uderzeń są właściwie nieograniczone. Profesjonalni zawodnicy chętnie korzystają z obciążonych rękawic także w trakcie treningu z użyciem skakanki. Wielu z nich zakłada je na czas codziennego joggingu.

Jakie rękawice z obciążeniem wybrać?

Istnieje kilka rodzajów rękawic z obciążeniem. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą materiałem wykonania oraz typem obciążenia. Szczególnie polecanym przez nas modelem są rękawice na siłownię z neoprenu, wypełnione wkładką ze stali.

Neopren to tworzywo sztuczne, nazywane również kauczukiem syntetycznym. Wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz całkowitą wodoszczelnością. Jest niezwykle elastyczny, dzięki czemu produkowane z niego rękawice doskonale dopasowują się do dłoni ćwiczącego. Ze względu na idealne przyleganie do ciała rękawice stają się „drugą skórą” zawodnika. Nie krępują ruchów, zapewniając pełną swobodę. Trening w nich jest niezwykle komfortowy i wydajny. Stalowa wkładka gwarantuje dużą wytrzymałość, czego nie można powiedzieć o rękawicach wypełnionych np. piaskiem.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixelpixel