Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czytaj nasz blog

Jakie wymogi powinien spełniać dobry kask bokserski?

Kask bokserki to jeden z najważniejszych ochraniaczy w sportach kontaktowych. Jest tak istotny, ponieważ odpowiada za ochronę głowy, zajmującej szczytowe miejsce w ciele człowieka. Aby wybrany model rzeczywiście zabezpieczał przed urazami, musi charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Jakie wymogi powinien spełniać dobry kask bokserski? O tym w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej
Podział worków treningowych ze względu na kształt

Worek bokserski to podstawowy sprzęt wykorzystywany przez zawodników trenujących sporty walki. Worki stosowane są zarówno na profesjonalnych salach treningowych, jak i w domowych siłowniach. W sklepach sportowych znaleźć można różne rodzaje tych akcesoriów. Podstawowym kryterium podziału worków treningowych jest ich kształt. Jakie modele wyróżniamy? Zachęcamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Czytaj więcej
Dlaczego zawodnicy judo noszą kimono?

Judo to stworzona w Japonii sztuka walki z wieloletnią tradycją. Zawodnicy uprawiający ten sport ćwiczą na specjalnych matach nazywanych tatami. Podczas pojedynku dozwolone są rzuty, pady, dźwignie i duszenia. Nie można jednak wyprowadzać kopnięć ani uderzeń rękoma. Trenujący zobowiązani są do noszenia specjalnego stroju w formie kimona. Dlaczego jest to obowiązkowe? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu.

Czytaj więcej
W trakcie jakich treningów przydają się ochraniacze na brzuch?

Trening sportów walki wymaga odpowiedniego przygotowania. Poza odzieżą i sprzętem niezwykle istotne są też ochraniacze. Do akcesoriów tego rodzaju zalicza się m.in. ochraniacze na brzuch. Podczas jakich ćwiczeń warto je zakładać? Kiedy przydają się najbardziej? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej
pixelpixel