Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podział worków treningowych ze względu na kształt

2023-01-31
Podział worków treningowych ze względu na kształt

Worek bokserski to podstawowy sprzęt wykorzystywany przez zawodników trenujących sporty walki. Worki stosowane są zarówno na profesjonalnych salach treningowych, jak i w domowych siłowniach. W sklepach sportowych znaleźć można różne rodzaje tych akcesoriów. Podstawowym kryterium podziału worków treningowych jest ich kształt. Jakie modele wyróżniamy? Zachęcamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Tradycyjne worki w kształcie walca

Najpopularniejszym typem worków treningowych są modele w kształcie walca. Występują w wielu rozmiarach i wypełniane są różnymi materiałami. Zawiesza się je pod sufitem przy pomocy dołączanych do zestawu łańcuchów. To uniwersalny sprzęt wykorzystywany do poprawy siły i techniki wyprowadzanych uderzeń. Po treningowy worek bokserski równie chętnie co profesjonalni zawodnicy sięgają także początkujący fighterzy oraz inne osoby aktywne fizycznie. Ćwiczenia z nim pozwalają pracować nad modelowaniem sylwetki, zrzuceniem zbędnych kilogramów i poprawą ogólnej kondycji.

Worki hakowe w kształcie litery T

Innym rodzajem są worki hakowe. Ich kształt przypomina literę T, co ma imitować wygląd ludzkiej sylwetki. Taka forma ma swoje uzasadnienie. Modele te wykorzystywane są bowiem w konkretnym typie treningu. Zwiększająca się ku górze średnica ułatwia wyprowadzanie uderzeń hakowych i podbródkowych. Ćwiczenie tych ciosów na tradycyjnych walcach jest dużo trudniejsze. Specyficzny kształt daje również namiastkę sparingu z rywalem. Worki hakowe, podobnie jak klasyczne modele, występują w kilku wysokościach i wagach. Najczęściej wypełniane są bawełną z domieszką wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Gruszki bokserskie

Specjalnym rodzajem worków są gruszki bokserskie. Ich kształt przypomina wygląd popularnych owoców. Są mniejsze od tradycyjnych modeli, dzięki czemu umożliwiają efektywną pracę nad zwiększeniem szybkości wyprowadzanych uderzeń. Gruszki stawiane na platformie, tzw. refleksówki, pozwalają ćwiczyć refleks i uniki. Po oddaniu ciosu worek odbija się i zmienia położenie. Wymusza to na pięściarzu aktywne poruszanie się na nogach. Trening z użyciem gruszek to doskonała forma symulacji sparingu z rywalem.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixelpixel