Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czytaj nasz blog

Czy istnieją różnice między kimonem do judo a kimonem do karate?

Judo i karate to sztuki walki wywodzące się z Japonii. Obie mają długą historię i trenowane są na całym świecie. Zawodnicy biorący udział w oficjalnych zawodach są zobowiązani do noszenia tradycyjnych strojów, określanych potocznie mianem kimona. Czy trenujący judo korzystają z innych kimon niż osoby ćwiczące karate? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego artykułu. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej
Buty bokserskie polecane dla kobiet

Buty bokserskie to niezbędny element wyposażenia każdej zawodniczki trenującej sporty walki. W przypadku kobiet dobór odpowiedniego obuwia nie jest prostym zadaniem ze względu na ich specyficzne wymagania. Czym powinny charakteryzować się damskie buty? Jakie modele są najczęściej wybierane przez kobiety? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Piąstkowanie jako ważny element techniki bokserskiej

Boks to jeden z najbardziej widowiskowych i wymagających sportów walki na świecie. Dzięki temu zyskał popularność na całym globie. Technika bokserska to nie tylko siła i szybkość, ale również umiejętność precyzyjnego zadawania ciosów. Dlatego też w treningu pięściarskim tak ważną funkcję pełni piąstkowanie. W dzisiejszym artykule bliżej przyjrzymy się temu elementowi ćwiczeń. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Jakich sprzętów i akcesoriów nie powinno zabraknąć na profesjonalnej sali do trenowania sportów walki?

W Polsce działa wiele klubów specjalizujących się w treningach sportów walki. Wynika to z rosnącego zainteresowania taką formą spędzania wolnego czasu. Aby ćwiczenia w obiekcie należącym do konkretnego klubu były efektywne i bezpieczne dla zawodników, niezbędne jest odpowiednie wyposażenie w sprzęt i akcesoria treningowe. Jakich elementów nie może zabraknąć na profesjonalnej sali? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Czytaj więcej
pixelpixel