Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakich sprzętów i akcesoriów nie powinno zabraknąć na profesjonalnej sali do trenowania sportów walki?

2023-06-19
Jakich sprzętów i akcesoriów nie powinno zabraknąć na profesjonalnej sali do trenowania sportów walki?

W Polsce działa wiele klubów specjalizujących się w treningach sportów walki. Wynika to z rosnącego zainteresowania taką formą spędzania wolnego czasu. Aby ćwiczenia w obiekcie należącym do konkretnego klubu były efektywne i bezpieczne dla zawodników, niezbędne jest odpowiednie wyposażenie w sprzęt i akcesoria treningowe. Jakich elementów nie może zabraknąć na profesjonalnej sali? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Worki bokserskie

Worki bokserskie to obowiązkowy element wyposażenia każdej sali treningowej. Przyrządy te są wykorzystywane zarówno w trakcie ćwiczeń nad siłą, jak i precyzją oddawanych ciosów. Chętnie korzystają z nich nie tylko pięściarze, ale także zawodnicy trenujących sporty, w których dozwolone jest wyprowadzanie kopnięć. Wyposażenie profesjonalnej sali powinno obejmować kilka rodzajów worków, m.in. klasyczne, hakowe i stojące. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą wielkością, wagą oraz twardością. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj w zależności od indywidualnych potrzeb i umiejętności zawodników.

Gruszki i tarcze treningowe

Na żadnej sali treningowej nie może zabraknąć także gruszek i tarcz. Podobnie jak klasyczne worki bokserskie akcesoria te służą doskonaleniu wyprowadzanych uderzeń. Są jednak mniejsze i bardziej mobilne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane także podczas ćwiczeń nad poprawą refleksu i skróceniem czasu reakcji na ciosy przeciwnika. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawdzają się tzw. refleksówki, czyli piłki umieszczone na sprężynie lub elastycznych pasach przymocowanych do specjalnej platformy. Po uderzeniu worek odbija się i wraca do pierwotnej pozycji, wymuszając błyskawiczną reakcję ze strony trenującego.

Skakanki sportowe

Na wyposażeniu dobrej sali treningowej powinny znaleźć się także profesjonalne skakanki wykorzystywane w trakcie treningu bokserskiego. Skakanka to prosty, ale bardzo skuteczny przyrząd, który służy do poprawy kondycji fizycznej oraz koordynacji ruchowej. Regularne treningi ze skakanką zwiększają wytrzymałość organizmu oraz przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. W sportach walki szczególnie ważne są odpowiednio wytrenowane nogi, co można osiągnąć przy użyciu tych akcesoriów. Skakanki stanowią tu świetną alternatywę dla biegania czy jazdy na rowerze.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixelpixel