Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czytaj nasz blog

Jak prawidłowo korzystać z bandaży bokserskich?

Bandaże bokserskie to nieodłączny element wyposażenia każdego boksera – zarówno tego początkującego, jak i z wieloletnim doświadczeniem. Prawidłowe wykorzystywanie tych akcesoriów zapewnia optymalną ochronę dłoni, a także przyczynia się do poprawy jakości treningów oraz walk. W dzisiejszym artykule przyglądamy się bliżej tematyce bandaży bokserskich. Odpowiadamy przy tym na pytanie, jak odpowiednio z nich korzystać. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Jak wystrzegać się kontuzji w trakcie treningów bokserskich?

Boks to sport polecany wszystkim osobom pragnącym poprawić swoją kondycję fizyczną, wydolność i umiejętność samoobrony. Z uwagi na fakt, że pięściarstwo należy do sportów kontaktowych, nie jest pozbawione ryzyka kontuzji. Jak zatem wystrzegać się urazów w trakcie treningów bokserskich? Oto kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas ćwiczeń.

Czytaj więcej
Wiązane czy na rzepy - jakie rękawice treningowe wybrać?

Zarówno doświadczeni zawodowcy, jak i początkujący amatorzy boksu stają przed dylematem – jakie rękawice treningowe wybrać? Różnorodność modeli na rynku sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji nie jest łatwe. W końcu każdy chce mieć pewność, że zakupiony sprzęt spełni wszelkie oczekiwania pod względem komfortu i bezpieczeństwa. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, które rękawice sprawdzają się lepiej – wiązane czy zapinane na rzep? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Do czego służą tzw. łapy bokserskie?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, do czego służą tzw. łapy bokserskie, które można zaobserwować na treningach zawodowych i amatorskich zawodników? Ich wszechstronność oraz efektywność sprawiają, że stanowią niezastąpione narzędzie w trakcie doskonalenia indywidualnych umiejętności bokserskich. W dzisiejszym artykule zgłębiamy fenomen tego rodzaju tarcz oraz ich praktyczne zastosowanie w sportach walki. Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.

Czytaj więcej
pixelpixel