Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wiązane czy na rzepy - jakie rękawice treningowe wybrać?

2023-08-14
Wiązane czy na rzepy - jakie rękawice treningowe wybrać?

Zarówno doświadczeni zawodowcy, jak i początkujący amatorzy boksu stają przed dylematem – jakie rękawice treningowe wybrać? Różnorodność modeli na rynku sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji nie jest łatwe. W końcu każdy chce mieć pewność, że zakupiony sprzęt spełni wszelkie oczekiwania pod względem komfortu i bezpieczeństwa. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, które rękawice sprawdzają się lepiej – wiązane czy zapinane na rzep? Zapraszamy do lektury.

Sposób zapięcia – istotne kryterium przy wyborze rękawic

Wybierając rękawice do treningu boksu, pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Poza materiałem wykonania, rozmiarem czy ceną ważny jest też sposób zapięcia. Obecnie na rynku dominują dwa typy – wiązane oraz zapinane na rzep. Jaki model wybrać? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Każda z opcji ma swoje zalety i wady, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Rękawice wiązane

Rękawice wiązane są powszechnie uważane za modele profesjonalne, wykorzystywane przez zawodowców. Wynika to z wysokiej trwałości i bezpieczeństwa użytkowania. Długi sznur umożliwia precyzyjne dopasowanie rękawic do dłoni, co ma ogromne znaczenie dla utrzymania odpowiedniej pozycji w trakcie intensywnych treningów. Dzięki temu sportowiec może skupić się na ćwiczeniach, nie martwiąc się o ewentualne przemieszczenie rękawic czy ucisk na nadgarstkach. Ze względu na specyficzną budowę modele te wymagają jednak wsparcia drugiej osoby w czasie zakładania. Tylko w takim przypadku można je prawidłowo zawiązać.

Rękawice na rzep

Rękawice treningowe na rzep gwarantują znacznie szybsze nakładanie i ściąganie. Jest to niewątpliwie ich główna zaleta. Trenujący nie potrzebuje pomocy innych osób, aby samodzielnie zapiąć je na nadgarstkach. Trzeba dodać, że modele z rzepem zwykle są również tańsze od tych wiązanych. Dlatego też zdecydowanie częściej sięgają po nie początkujący fighterzy. Przy wyborze warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że zapięcie na rzep nie należy do najtrwalszych. Wiązanie może stracić swoją funkcjonalność po pewnym czasie użytkowania, szczególnie jeśli zawodnik nie dba o jego czystość i dobrą kondycję.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixelpixel