Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W trakcie jakich treningów przydają się ochraniacze na brzuch?

2023-01-27
W trakcie jakich treningów przydają się ochraniacze na brzuch?

Trening sportów walki wymaga odpowiedniego przygotowania. Poza odzieżą i sprzętem niezwykle istotne są też ochraniacze. Do akcesoriów tego rodzaju zalicza się m.in. ochraniacze na brzuch. Podczas jakich ćwiczeń warto je zakładać? Kiedy przydają się najbardziej? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu. Zachęcamy do lektury.

Ochraniacze na brzuch – skuteczna ochrona korpusu zawodnika

Ćwicząc jeden ze sportów walki, powinieneś pracować nie tylko nad mocą i techniką wyprowadzanych uderzeń. Ważną częścią każdych zajęć jest trening wydolnościowy (poprawiający ogólną kondycję fizyczną) oraz siłowy (zwiększający siłę poszczególnych mięśni). W trakcie realizacji kompleksowego planu treningowego musisz dbać o swoje bezpieczeństwo. Dlatego potrzebne są Ci odpowiednie akcesoria chroniące konkretne partie ciała.

W celu zabezpieczenia korpusu najlepiej sprawdzają się ochraniacze na brzuch. To produkty w formie zakładanego na brzuch pasa. Najczęściej wykonuje się je ze skóry naturalnej lub wzmacnianego tworzywa sztucznego. Ich zadaniem jest pochłanianie części energii przyjmowanych uderzeń, a co za tym idzie, ochrona przed siniakami oraz groźnymi urazami wewnętrznymi. Za skuteczną amortyzację ciosów odpowiada ukształtowane mechanicznie wypełnienie (pianka) o właściwościach absorbujących wstrząsy.

Kiedy warto korzystać z ochraniaczy na brzuch?

Ochraniacze na brzuch to akcesoria przydatne we wszystkich sportach walki, w których dozwolone jest wyprowadzanie uderzeń. Mowa tu o boksie, kick-boxingu, Muay Thai, a także karate, taekwondo czy MMA. To produkty wykorzystywane w czasie doskonalenia technik ręcznych i nożnych. Szczególnie pomocne dla trenerów, dbających zarówno o rozwój swoich zawodników, jak i własne bezpieczeństwo. Nie mniej jednak równie chętnie sięgają po nie sami fighterzy, np. w trakcie sparingów. Dobór wysokiej jakości ochraniacza jest szczególnie istotny w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem, które nie mają jeszcze odpowiednio wykształconych i silnych mięśni brzucha.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixelpixel