Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym są tzw. suspensory?

2023-09-15
Czym są tzw. suspensory?

Obecnie coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na kwestie zdrowotne związane z układem moczowo-płciowym. Jednym z elementów pomagających zadbać o te aspekty są tzw. suspensory. Te specjalistyczne produkty zapewniają właściwe podtrzymanie i umiejscowienie genitaliów. Czy jednak są tylko modnym gadżetem, czy mają rzeczywiste korzyści dla zdrowia? W dzisiejszym artykule przyglądamy się bliżej temu zagadnieniu. Zapraszamy do lektury.

Budowa i funkcjonowanie suspensorów

Suspensor to konstrukcja składająca się z elastycznej taśmy otaczającej biodra lub talie oraz materiału, którego zadaniem jest ochrona genitaliów. Często wyposażony jest także w szeroki pas, zapewniający stabilność i pewne zamocowanie na ciele.

Ochraniacze na krocze wykonywane są z miękkich, oddychających materiałów, takich jak bawełna, mikrofibra czy elastan. Użycie tych tworzyw pozwala na wygodne noszenie, bez uczucia dyskomfortu. Najważniejszą funkcją suspensorów  jest uniesienie i podtrzymanie genitaliów w taki sposób, aby nie dochodziło do ich zaciskania czy nadmiernego ucisku podczas wykonywania różnorodnych czynności.

Dlaczego warto korzystać z suspensorów?

Noszenie suspensorów przynosi wiele korzyści dla zdrowia, zwłaszcza jeśli chodzi o układ moczowo-płciowy. Uniesienie i podtrzymanie jąder w odpowiedniej pozycji może zapobiegać powstawaniu przepukliny pachwinowej oraz zmniejszyć ryzyko rozwoju żylaków powrózka nasiennego. Właściwe umiejscowienie genitaliów sprawia, że nie są narażone na urazy mechaniczne czy zaciskanie podczas codziennych czynności. Jest szczególnie istotne dla osób uprawiających sport czy wykonywujących prace fizyczne.

Zastosowanie elastycznych i oddychających materiałów sprawia, że suspensory zapewniają wysoką wygodę noszenia. Dzięki swemu ergonomicznemu kształtowi idealnie dopasowują się do ciała i nie powodują uczucia dyskomfortu czy ograniczenia ruchów. Warto zaznaczyć, że suspensory nie zmniejszają przepływu krwi ani nie uciskają nerwów, co ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia układu moczowo-płciowego.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixelpixel