Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym są wypełniane worki bokserskie?

2022-10-12
Czym są wypełniane worki bokserskie?

Worek bokserski to jeden z podstawowych przyrządów wykorzystywanych w treningu pięściarskim. Z worków chętnie korzystają nie tylko profesjonalni zawodnicy, ale także amatorzy zainteresowani zwiększeniem siły i poprawą ogólnej kondycji fizycznej. Dostępne na rynku worki różnią się pomiędzy sobą m.in. budową, rozmiarem oraz rodzajem wypełnienia. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czym wypełniane są oferowane w sklepach modele. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Wypełnienia stosowane przez producentów worków bokserskich

W sklepach bokserskich znaleźć można dwa typy worków – wypełnione oraz puste. Te pierwsze są z reguły droższe, jednak klient dostaje od razu produkt gotowy do treningu. Nie musi dzięki temu martwić się o kupno dodatkowego wypełnienia i konieczność samodzielnego umieszczenia go w worku.

Wśród materiałów używanych przez producentów jako wypełnienie worków dominuje wysokiej klasy bawełna. To naturalny i organiczny materiał wyróżniający się doskonałą giętkością i wytrzymałością. Cechy te sprawiają, że jest to najlepszy wypełniacz worków bokserskich. Należy jednak pamiętać, by w trakcie użytkowania worek nie był narażony na kontakt z wodą. Jeśli do jego wnętrza dostanie się wilgoć, bawełniane wypełnienie szybko straci swoje właściwości. W środku mogą zacząć rozwijać się grzyby, co prowadzi do powstawania pleśni i wydzielania się nieprzyjemnego zapachu.

Czy worek treningowy można wypełnić samodzielnie?

Jeśli nie zdecydujesz się na zakup worka już wypełnionego, będziesz zmuszony wypełnić go samodzielnie. Nie jest to zadanie specjalnie skomplikowane. Musisz jedynie mieć dostęp do odpowiedniego wypełnienia. Możesz użyć do tego dostępnych na aukcjach internetowych ścinek bawełnianych tkanin lub nieużywanych już ubrań. Jako wypełniacz dobrze sprawdzają się też wysuszone wióry drzewne. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z piasku, mokrych trocin, roślin zbożowych, ścinek papieru czy pelletu. Materiały te są albo zbyt ciężkie i twarde (piasek), albo za lekkie i niewystarczająco wytrzymałe (papier, pellet). Zboża i trociny z kolei bardzo łatwo chłoną wilgoć, co prowadzi do rozwoju pleśni i powstawania zapachu zgnilizny.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixelpixel