Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Do czego służą żelazka bokserskie?

2023-07-17
Do czego służą żelazka bokserskie?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak bokserzy radzą sobie z siniakami i obrzękami, które są nieodłącznym elementem ich zawodowej kariery? Odpowiedź jest prosta – żelazka bokserskie. Ten niepozorny gadżet to niezbędny element wyposażenia każdego zawodnika, który chce skutecznie łagodzić objawy urazów i powrócić do pełnej sprawności w krótkim czasie. Jak dokładnie działają żelazka bokserskie? Czy warto inwestować w ten gadżet? Oto wszystko, co warto wiedzieć na jego temat.

Materiał i konstrukcja żelazek bokserskich

Żelazka dla bokserów wykonywane są z gładkiej stali nierdzewnej. Aby gadżet ten spełniał swoją funkcję, konieczne jest odpowiednie przygotowanie go przed walką. Najważniejsze jest schłodzenie żelazka, co można zrobić poprzez umieszczenie go w pojemniku z lodem lub zamrożonym żelem. Żelazko powinno być schłodzone na co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem pojedynku. Stal bardzo szybko się mrozi i utrzymuje zimno przez długi czas. Wygodny uchwyt ułatwia zastosowanie, a niewielka waga pozwala na szybkie przenoszenie z miejsca na miejsce.

Właściwości żelazek bokserskich

Żelazko bokserskie to niewielkie metalowe narzędzie o kształcie przypominającym tradycyjne żelazko wykorzystywane do prasowania tkanin. Jego głównym zadaniem jest schładzanie i zmniejszanie obrzęków twarzy po ciosach zadanych przez przeciwnika. W trakcie walki pięściarze często otrzymują solidne uderzenia w okolice oczu, co może prowadzić do szybkiego powstawania siniaków i opuchlizny. Żelazko błyskawicznie schładza ciało zawodnika, zapewniając mu natychmiastową ulgę.

Jak stosować żelazka bokserskie?

Żelazko dla pięściarzy musi znaleźć się w narożniku każdego fightera walczącego amatorsko i profesjonalnie. Stosowane w przerwach między rundami koi ból i łagodzi objawy urazów po ciosach otrzymanych od rywala. Aby uzyskać pożądaną ulgę, wystarczy przyłożyć żelazko do skóry i odczekać chwilę. Niska temperatura pomaga zmniejszyć obrzęk oraz utrzymać skórę w miarę elastyczną i zdolną do dalszej walki.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixelpixel