Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak chronić krocze w sportach walki?

2022-12-31
Jak chronić krocze w sportach walki?

Podczas treningów sportów walki należy dbać o bezpieczeństwo poszczególnych części ciała. Ma to ogromne znaczenie z perspektyw zdrowia zawodnika. Poza głową, rękoma i nogami na bolesne kontuzje narażone jest także krocze. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak je odpowiednio chronić. Interesuję Cię ten temat? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Dlaczego właściwa ochrona krocza jest ważna?

Okolice podbrzusza to jedno z najwrażliwszych miejsc w ciele człowieka. Jest doskonale ukrwione, przez co każda kontuzja jest nie tylko bardzo bolesna, ale może wiązać się z koniecznością wzięcia dłuższej przerwy od treningów. Największym niebezpieczeństwem dla zawodników są wszelkie urazy wewnętrzne, mogące doprowadzić do silnego krwotoku. W skrajnych przypadkach może przełożyć się to na problemy z płodnością.

Mimo że krocze nigdy nie jest bezpośrednim celem ataków w sportach walki, otrzymanie przypadkowego ciosu zawsze może się zdarzyć. Na kontuzję tej części ciała szczególnie narażeni są sportowcy trenujący dyscypliny umożliwiające wyprowadzanie uderzeń zarówno rękoma, jak i nogami. Mowa tu m.in. o boksie tajskim, kick-boxingu czy MMA.

Suspensor – najlepszy produkt do ochrony krocza

Aby nie narażać się na różnego typu urazy, warto zainwestować w wysokiej jakości ochraniacz na krocze. Suspensor, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, to zakładany pod spodenki pas z wcięciem na miejsca intymne. Jego budowa przypomina tradycyjne męskie slipy. Przednia część suspensora wzmocniona jest specjalnym wypełnieniem w formie pianki bądź plastikowej wkładki. Odpowiada ono za pochłanianie części siły przyjmowanych uderzeń. Ochraniacz amortyzuje ciosy oddawane w okolice podbrzusza i dzięki temu zapobiega kontuzjom krocza.

W dobrych sklepach bokserskich dostępne są zarówno modele dla mężczyzn, jak i kobiet. Te drugie charakteryzują się mniejszym rozmiarem i brakiem widocznych wypukłości. Budowa anatomiczna obu płci jest różna, więc i poszczególne wersje ochraniaczy muszą być różne. Wszystko po to, by każdy zawodnik trenujący sporty walki mógł znaleźć suspensor dla siebie.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixelpixel