Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie tarcze bokserskie pomagają poprawić celność ciosów?

2023-05-12
Jakie tarcze bokserskie pomagają poprawić celność ciosów?

Ćwiczenia z użyciem tarcz to bardzo ważny element kompleksowego treningu bokserskiego. Akcesoria te przyczyniają się do zwiększenia ogólnej szybkości, refleksu i dynamiki poruszania się po ringu. Pozwalają wypracować przy tym większą siłę i technikę uderzeń. Które tarcze sprawdzają się szczególnie dobrze w trakcie ćwiczeń nad poprawą celności wyprowadzania ciosów? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Tarcze trenerskie – łapy

W treningu celności ciosów bardzo ważną rolę odgrywa tarczujący, czyli osoba trzymająca tarczę bokserską. To ona odpowiada za plan ćwiczeń oraz narzuca zawodnikowi właściwe tempo. Pomagają w tym wysokiej jakości akcesoria, takie jak tzw. łapy. To podstawowe narzędzia wykorzystywane w czasie pracy nad zwiększeniem precyzji wyprowadzania uderzeń przez pięściarzy.

Elastyczne, odporne na uszkodzenia, a przy tym wygodne w noszeniu akcesoria zakładane są na dłonie trenera. Najczęściej występują w zaokrąglonym lub owalnym kształcie. Są bardzo lekkie, dzięki czemu sprawdzają się przy ćwiczeniach kilku różnych kombinacji akcji ofensywnych. Niewielki rozmiar tarcz połączony z dużą ruchliwością tarczującego wymaga od zawodnika pełnego skupienia podczas oddawania ciosów. Pomaga to w przeprowadzeniu efektywnego treningu prowadzącego do poprawy techniki i zwiększenia celności uderzeń.

Packi treningowe

Wśród polecanych przez nas tarcz bokserskich znajdują się również packi treningowe. Akcesoria te stanowią świetne uzupełnienie nie tylko tradycyjnych treningów pięściarskich, ale także sportów walki, w których dozwolone jest wyprowadzanie kopnięć i uderzeń kolanami. To doskonały przyrząd do ćwiczeń celności ciosów oraz pozostałych akcji w ataku.

Podobnie jak łapy tarcze te wymagają aktywnego udziału trenera bądź innego partnera treningowego. Jednak w przeciwieństwie do nich pacek nie zakłada się na dłonie, a należy je w nich trzymać. W utrzymaniu stabilności uchwytu pomaga sztywna rękojeść. Taka konstrukcja sprawia, że po uderzeniu tarcza odbija się, a tarczujący nie przyjmuje na siebie siły ciosu. Zawodnik atakujący nie trafia bezpośrednio w dłonie trenera, dzięki czemu są one chronione przed skutkami wyprowadzanych uderzeń. Poza samymi dłońmi packi odciążają też łokcie i nadgarstki osoby tarczującej.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixelpixel