Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jaką odzież do treningu bokserskiego warto się zaopatrzyć?

2022-04-20
W jaką odzież do treningu bokserskiego warto się zaopatrzyć?

Aby bezpiecznie i skutecznie uprawiać każdy sport potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Nie inaczej sprawa wygląda z boksem. Poniżej prezentujemy krótki opis najważniejszych elementów ubioru, w które należy zaopatrzyć się przed treningiem.

Rękawice bokserskie

Podstawowy element wyposażenia na każdym treningu bokserskim. Wykonane ze skóry naturalnej lub sztucznej, chronią nasze ręce oraz przeciwnika przed poważnymi urazami.  Ważne, aby dobrze usztywniony nadgarstki oraz były w rozmiarze i wadze prawidłowo dobranych do naszego ciała. Pod kątem treningów można je podzielić na dwa rodzaje: bokserskie przeznaczone do walk, sparingów oraz treningowe (przyrządowe), wykorzystywane do treningów ze sprzętem takim jak worki treningowe, gruszki lub tarcze. Wybierając rękawice, warto pamiętać o tym, że z czasem rozbijają się (poluzowują na skutek uderzeń). Dlatego przestrzegamy przed zakupem minimalnie za luźnych rękawic, z czasem poluzują się one jeszcze bardziej.

Odzież sportowa

Jeśli chodzi o ubiór, najistotniejszymi czynnikami są brak ograniczeń ruchów i przewiewność. Wśród mężczyzn najpopularniejszym zestawem odzieży są krótkie spodenki z szerokim pasem oraz koszulka na ramiączkach lub nagi tors. Wśród kobiet równie częstym wyborem są sportowe staniki i legginsy. Polecamy zakup odzieży treningowej dedykowanej do sztuk walki wykonanej z przewiewnych i wytrzymałych materiałów, w której ciało nie będzie nagrzewać i pocić się tak szybko.

Buty bokserskie

Podczas treningów obowiązkowe jest korzystanie ze specjalnych butów do boksu. Wysokie, bardzo lekkie buty o cienkiej gumowej podeszwie, która zapewnia dobrą przyczepność i wyczucie podłoża, oraz chronią przed kontuzjami kostki. 

Owijki

Bandaże bokserskie zwane też owijkami. Zabezpieczają nadgarstek i palce przed kontuzjami. Wchłaniają również pot, podnosząc poziom higieny i komfortu wewnątrz rękawic.

Ochraniacze

W boksie stosuje się trzy elementu sprzętu ochronnego: kask, szczęki i ochraniacz klatki piersiowej. Wszystkie one zagłuszają otrzymywane ciosy i chronią newralgiczne części ciała podczas treningów, zapobiegając siniakom, kontuzjom i oszołomieniu, co pozwala na długie treningowe sparingi.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixelpixel