Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5 symptomów świadczących o tym, że warto wymienić rękawice bokserskie na nowe

2024-01-10
5 symptomów świadczących o tym, że warto wymienić rękawice bokserskie na nowe

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego pięściarza są rękawice bokserskie. Właściwie dobrane i utrzymane w dobrym stanie chronią dłonie przed kontuzjami oraz zapewniają komfort podczas treningów. Czasami jednak trudno jest określić, kiedy nadszedł czas na wymianę dotychczas użytkowanego modelu. Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was artykuł, w którym przedstawiamy 5 symptomów świadczących o tym, że warto zainwestować w nowy sprzęt.

Znaczne zużycie materiału

Jednym z pierwszych objawów wskazujących na konieczność wymiany rękawic bokserskich jest ich znaczne zużycie. Jeśli materiał, z którego zostały wykonane, zaczyna się przecierać, pękać lub odpryskiwać, może to oznaczać, że sprzęt stracił swoje właściwości. W takiej sytuacji dłonie są narażone na urazy, a trening staje się niekomfortowy. Warto zwracać uwagę na stan powierzchni użytkowanego modelu – zwłaszcza w miejscach narażonych na intensywny kontakt z workiem czy tarczą. Dotyczy to nie tylko rękawic, ale także butów oraz odzieży bokserskiej dla kobiet i mężczyzn.

Słaba ochrona nadgarstków

Kolejnym symptomem wskazującym na konieczność wymiany rękawic jest osłabiona ochrona nadgarstków. Jeśli zauważysz, że w trakcie ćwiczeń odczuwasz ból w stawach, może być to spowodowane niewystarczającym wsparciem ze strony rękawic. Warto sprawdzić, czy rzepy lub sznurówki są w dobrym stanie i trzymają nadgarstek stabilnie. Jeżeli problem będzie się utrzymywał, należy rozważyć zakup rękawic z lepszym systemem zabezpieczającym.

Utrata elastyczności wypełnienia

Dzięki odpowiedniej grubości oraz elastyczności pianki wypełniającej rękawice bokserskie chronią dłonie przed urazami. Jeśli zauważysz, że pianka w Twoich rękawicach jest twarda lub straciła swoją sprężystość, może to oznaczać, że nadszedł czas na wymianę sprzętu. Twarda pianka nie jest bowiem w stanie skutecznie amortyzować uderzeń, co może prowadzić do kontuzji dłoni.

Nieprzyjemny zapach

W czasie intensywnych treningów rękawice narażone są na kontakt z potem, który może wnikać w ich wnętrze. Jeśli zauważysz, że Twój sprzęt zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach, to sygnał, że warto go wymienić. Nieprzyjemny zapach może być spowodowany bakteriami i grzybami rozwijającymi się w wilgotnym środowisku. W takiej sytuacji należy rozważyć zakup modelu z lepszym systemem wentylacji, wykonanego z materiałów o właściwościach antybakteryjnych.

Niewłaściwy rozmiar lub dopasowanie

Ostatnim, ale równie ważnym symptomem wskazującym na konieczność wymiany rękawic jest ich niewłaściwy rozmiar lub dopasowanie. Jeśli rękawice są za małe lub za duże, mogą powodować dyskomfort oraz ograniczać swobodę ruchów podczas treningów. Trzeba pamiętać, że rękawice mogą się rozciągać w miarę użytkowania, dlatego warto regularnie sprawdzać ich dopasowanie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixelpixel