Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cztery cechy dobrego worka treningowego

2020-04-30
Cztery cechy dobrego worka treningowego

Boks jest sportem pozwalającym zachować dobrą kondycję i wyrobić w sobie pozytywne cechy charakteru. Rozwija koordynację ruchową, pomaga zwiększyć swój refleks, uczy systematyczności, obowiązkowości, a przede wszystkim szacunku dla przeciwnika. Trenując regularnie boks łatwiej będzie nam także radzić sobie z porażką, również w codziennych, życiowych sytuacjach. Podstawowym akcesorium treningowym są worki. Sprawdź, jak wybrać dobry worek treningowy, aby trening był nie tylko pracą, lecz również… przyjemnością!

Który rodzaj worka treningowego wybrać?

Osoby trenujące boks mają do wyboru cztery podstawowe rodzaje worków treningowych:

  • klasyczny,
  • treningowy do MMA,
  • hakowy,
  • w kształcie gruszki.

Worki klasyczne mają walcowaty kształt, treningowe do MMA są bardziej wyprofilowane. Umożliwiają one wykonywanie klasycznych ciosów bokserskich i uderzeń łokciem, dlatego polecane są przede wszystkim osobom trenującym MMA. Worki hakowe są szerokie w górnej części i wąskie na dole, natomiast worki w kształcie gruszy charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Dobry worek to przede wszystkim worek uniwersalny, pozwalający na najbardziej wszechstronny rozwój fizyczny trenującego, dlatego najlepiej wybierać worek klasyczny. Dostępne w naszej ofercie, klasyczne bokserskie worki treningowe umożliwiają odbywanie ćwiczeń na szybkość, na wytrzymałość, a także na wyprowadzanie kopnięć i ciosów różnego typu.

Jak powinna być waga i wielkość worka?

Dobry worek treningowy to worek dostosowany do warunków fizycznych jego użytkownika oraz do rodzaju treningu, który chce on odbywać. I tak worki ważące do 60 kilogramów najlepiej sprawdzają się podczas treningów siłowych, te, których ciężar wynosi od 30 do 50 kilogramów będą najlepsze dla osób początkujących lub trenujących hobbistycznie. Jeśli planujesz trenowanie wyłącznie ciosów ręcznych, wystarczy ci niewielki worek o długości do 120 cm, jeśli planujesz także wykopy, zaopatrz się worek dłuższy, do 160 cm.

Dobry worek to worek wyprodukowany z trwałego materiału

Kolejną cechą dobrego worka treningowego jest jego trwałość i wytrzymałość. Aby zatem worek nie ulegał uszkodzeniom, musi być wyprodukowany z odpowiednich materiałów. W sprzedaży dostępne są worki z tworzyw sztucznych, na przykład z plawilu, oraz ze skóry naturalnej. My polecamy dostępne w naszej ofercie worki z tworzyw naturalnych. Worki z plawilu są bowiem mniej wytrzymałe i odporne, worki ze skóry natomiast nie tylko nie będą ulegać uszkodzeniom podczas nawet najbardziej intensywnych treningów, lecz również będą dużo bardziej komfortowe w użytkowaniu.

Worek godny polecenia będzie dobrze zamocowany

Na końcu warto wspomnieć o mocowaniu. Najlepsze worki, to worki, których mocowanie składa się z taśmy i łańcucha, połączonych ze sobą za pomocą elementu trójkątnego. Trójkąt lepiej niż ring rozkłada ciężar, a także nie powoduje szybkiego niszczenia się taśmy.

pixelpixel