Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy szorty kompresyjne dobrze sprawdzają się przy treningach sportów walki?

2022-12-30
Czy szorty kompresyjne dobrze sprawdzają się przy treningach sportów walki?

Właściwe przygotowanie do treningu jest niezwykle istotne zarówno z perspektywy komfortu, jak i bezpieczeństwa zawodnika. Szczególnie duże znaczenie ma dobór wygodnej i trwałej odzieży, w tym spodenek treningowych. Czy niezwykle popularne ostatnio szorty kompresyjne sprawdzają się w sportach walki? Czy warto w nie inwestować? Odpowiedzi na te pytania szukaj w dalszej części naszego artykułu.

Czym są szorty kompresyjne?

Szorty kompresyjne to jeden z rodzajów spodenek treningowych wykorzystywanych podczas ćwiczeń. W przeciwieństwie do tradycyjnej odzieży wywierają kontrolowany ucisk na poszczególne mięśnie nóg. Dzięki temu ich ukrwienie jest lepsze, a przepływ krwi skuteczniejszy. Noszenie spodenek kompresyjnych wspomaga pracę mięśni, co przekłada się na większą wydajność treningu.

Co ciekawe, odzież tego typu doskonale sprawdza się zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i po ich zakończeniu. Wynika to z faktu, że szorty kompresyjne wspierają regenerację mięśni, minimalizując tym samym ryzyko powstawania skurczów i mikrourazów.  Osoby trenujące w spodniach kompresyjnych nie są również narażone na zakwasy, ponieważ odzież ta przyśpiesza usunięcie nadmiaru kwasu mlekowego z organizmu zmęczonego intensywnym wysiłkiem.

Szorty kompresyjne a sporty walki

Szorty kompresyjne w alternatywie dla klasycznych spodenek treningowych wybierane są przez dużą grupę zawodników ćwiczących sporty walki. Wynika to z niewątpliwych zalet treningu w odzieży tego typu. Szybsze krążenie krwi w organizmie umożliwia dłuższy i skuteczniejszy wysiłek. Dzięki temu wydajność ćwiczącego jest większa, co pozwala osiągać zdecydowanie lepsze efekty treningu.

Kolejną zaletą spodenek kompresyjnych jest doskonale przyleganie do sylwetki zawodnika. Szorty gwarantują ogromną swobodę i pełen zakres ruchów. Stają się „drugą skórą” ćwiczącego, co przekłada się na zwiększenie komfortu treningu. Cecha ta jest szczególnie istotna dla zawodników MMA, pracujących nad poprawą umiejętności walki w parterze. Eliminuje również ryzyko nieregulaminowego chwytania za spodenki przez rywala.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixelpixel