Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym charakteryzują się wodne worki treningowe?

2023-01-26
Czym charakteryzują się wodne worki treningowe?

Worek treningowy to podstawowy przyrząd do pracy nad siłą i techniką wyprowadzanych uderzeń. Na rynku istnieje wiele rodzajów tego sprzętu. Poszczególne typy różnią się pomiędzy sobą kształtem, rozmiarem czy wypełnieniem. W ostatnim czasie popularność zyskują tzw. water punching bags, czyli worki wodne. Czym charakteryzują się modele tego rodzaju? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu.

Dlaczego woda?

Woda jako wypełnienie worka bokserskiego – brzmi intrygująco i bardzo niestandardowo. Dlaczego ktoś wpadł na pomysł, aby tradycyjny piasek zastąpić życiodajnym płynem? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Chodzi o poprawę komfortu treningu i zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom ćwiczącym boks oraz inne sporty, w których dozwolone jest wykonywanie ciosów.

Worki wodne zapewniają lepsze pochłanianie energii. Eliminują twarde miejsca, tak często spotykane w ciężkich modelach wypełnionych piaskiem. Elastyczne wypełnienie imituje „skład” ludzkiego ciała. Dzięki temu trening jest jeszcze bardziej realistyczny. Woda sprawia również, że na workach można ćwiczyć dłużej oraz ciężej, bez ryzyka kontuzji i bólu kostek czy stawów. Nie bez znaczenia jest też ich łatwe przechowywanie i bezproblemowy transport. Wypełnienie w postaci wody bardzo szybko można usunąć. Lekki korpus bez problemu zmieści się w szafce czy bagażniku samochodu. Ponowne napełnianie trwa zaledwie kilka minut. W jego trakcie możesz kontrolować właściwości sprzętu. Im więcej wody nalejesz, tym będzie on cięższy i twardszy.

Czy warto zdecydować się na zakup wodnego worka bokserskiego?

Wykorzystanie wody w zastępstwie za tradycyjne materiały wypełniające pozwoliło stworzyć idealne narzędzie do ćwiczeń. Nieważne czy uprawiasz boks, kick-boxing, Muay Thai czy MMA.  Wodny worek bokserski z pewnością zrewolucjonizuje Twój trening. Model tego typu pozwala stworzyć doskonałe warunki do rozwoju siły i techniki zawodnika. Chroni przed urazami, bolesnymi obtarciami i wybiciami palców spowodowanymi błędami w wyprowadzaniu uderzeń. Z tego powodu sprzęt ten szczególnie polecany jest początkującym adeptom sportów walki. Nie mniej jednak równie chętnie sięgają po niego także zawodowcy.

Za zakupem worka wodnego przemawia też jego cena. Ze względu na brak ciężkiego materiału wypełniającego modele te zazwyczaj są tańsze od klasycznych worków sprzedawanych wraz z wypełnieniem. Zdecydowanie łatwiej jest je przewieźć, co obniża koszty transportu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixelpixel