Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym się różni piłka refleksowa od gruszki bokserskiej?

2023-11-25
Czym się różni piłka refleksowa od gruszki bokserskiej?

Istnieje wiele rodzajów sprzętu treningowego pomagającego zawodnikom doskonalić swoje umiejętności i przygotować się do walki. Do najpopularniejszych z nich należą piłka refleksowa i gruszka bokserska. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się one podobne. To złudzenie, ponieważ każda z nich ma swoje unikalne cechy i przeznaczenie. Jakie są pomiędzy nimi różnice? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu.

Piłka refleksowa – szybkość, precyzja i koordynacja

Refleksówka to niewielka gumowa piłka zamocowana na elastycznych ekspanderach z możliwością montażu na platformie lub ścianie. Wykorzystywana jest do treningu szybkości, precyzji i koordynacji ruchowej zawodnika. Ćwiczenia z użyciem piłki refleksówki wymuszają na pięściarzu większe skupienie się na celu, jednocześnie utrzymując równowagę i kontrolę nad swoim ciałem.

Trening z piłką refleksową uczy prawidłowego ustawienia ciała oraz pozwala na wypracowanie nawyków, które są niezbędne w walce. Regularne ćwiczenia z refleksówką pomagają w rozwoju mięśni szyi, ramion i pleców, co przekłada się na zwiększenie siły wyprowadzanych uderzeń.

Gruszka bokserska – siła, wytrzymałość i technika

Gruszka bokserska to klasyczny sprzęt treningowy, wykorzystywany w większości ćwiczeń ofensywnych polegających na oddawaniu ciosów. Składa się z przypominającego owoc worka umieszczonego na przytwierdzonym do sufitu haku lub umieszczonej na podłodze platformie. Gruszki do boksowania są znacznie cięższe od piłek refleksowych. Do ich produkcji wykorzystuje się też wytrzymalsze materiały, co pozwala na wyprowadzanie mocniejszych uderzeń.

Trening z gruszką bokserską skupia się przede wszystkim na pracy nad siłą, wytrzymałością oraz techniką ciosów. Ćwiczenia te pozwalają zawodnikom na doskonalenie różnych rodzajów uderzeń – od prostych, przez sierpowe, a po haki. Zajęcia z użyciem gruszek angażują wiele grup mięśniowych, co przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji fizycznej pięściarza.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixelpixel