Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym wyróżniają się damskie rękawice bokserskie?

2023-05-27
Czym wyróżniają się damskie rękawice bokserskie?

Boks to sport dla każdego. W czasie ćwiczeń nie liczy się status materialny, wiek czy płeć. Już dawno minęły czasy, kiedy to na salach treningowych widywani byli wyłącznie mężczyźni. Obecnie spotkać tam można niemal tyle samo kobiet. Nic w tym dziwnego, ponieważ regularne treningi kształtują charakter, poprawiają kondycję fizyczną i zwiększają pewność siebie. Pozwalają przy tym pozbyć się kompleksów i własnych słabości. Aby zajęcia były bezpieczne i efektywne, należy się do nich odpowiednio przygotować. Najważniejszym elementem wyposażenia każdego zawodnika są rękawice. Co wyróżnia modele przeznaczone dla kobiet? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu.

Przede wszystkim rozmiar

Największą różnicą pomiędzy damskimi a męskimi rękawicami bokserskimi jest ich rozmiar. Modele przeznaczone dla kobiet są wyraźnie mniejsze. Wynika to z uwarunkowań genetycznych i budowy przedstawicieli obu płci. Kobiety zwykle są niższe i lżejsze od mężczyzn. Przekłada się to również na wielkości ich dłoni. Z uwagi na to zawodniczki z reguły wybierają rękawice charakteryzujące się mniejszą wagą. Najczęściej jest to 8-10 oz. Jedna uncja (oz) to w przybliżeniu 28,3 g. Model w rozmiarze 10 oz waży więc około 283 gramy.

Warto jednak wiedzieć, że rozmiar, a co za tym idzie, waga rękawic powinna być dobierana z uwzględnieniem nie tylko wielkości dłoni zawodniczki, ale także rodzaju uprawianej aktywności. W przypadku treningów siłowych z użyciem przyrządów (worków, gruszek, tarcz) lepszym wyborem jest model w mniejszym rozmiarze. Kiedy jednak zawodniczka szykuje się do sparingu z rywalką, powinna wybrać większe rękawice. Taki model lepiej amortyzuje uderzenia i pochłania część ich siły. To ważne z perspektywy bezpieczeństwa zarówno osoby atakującej, jak i przeciwniczki.

Kolor i wykończenie

Kobiety w większości przypadków są bardziej wymagające, jeśli chodzi o styl i estetykę dobieranego wyposażenia. Dotyczy to również damskich rękawic bokserskich. Z tego faktu doskonale sprawę zdają sobie producenci sprzętu. Modele projektowane z myślą o kobietach dostępne są w szerszej gamie kolorystycznej. Wyróżnia je także bogatsze wykończenie. Dzięki temu każda zawodniczka bez problemów może znaleźć produkt odpowiadający jej indywidualnym potrzebom. Wśród kobiet bardzo popularne są m.in. obficie zdobione rękawice w jaskrawych barwach. Oczywiście nie jest to regułą, ponieważ istnieje wiele fighterek, które wybierają klasyczne odcienie. Mimo to na sali treningowej zdecydowanie łatwiej dostrzec różowe czy błękitne rękawice na dłoniach kobiet niż mężczyzn.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixelpixel