Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto zainwestować w rękawice z wentylacją?

2021-09-08
Dlaczego warto zainwestować w rękawice z wentylacją?

Na rynku istnieje wiele rodzajów rękawic bokserskich. Różnią się one od siebie wieloma parametrami, wśród których należy wymienić, chociażby materiał wykonania, typ użytego wypełnienia czy rodzaj zapięcia. Innym z parametrów odróżniającym od siebie poszczególne modele rękawic jest wentylacja. Niektóre z nich zostały w nią wyposażone, a inne nie. Dlaczego warto zainwestować w rękawice, w których wentylacja jest standardem?

Znakomite odprowadzanie wilgoci

Dłonie każdego zawodnika w trakcie zajęć treningowych intensywnie się pocą. Powstała wilgoć musi być w jakiś sposób odprowadzana, aby zawodnik nie odczuwał poczucia dyskomfortu. Początkujący fighterzy często nie zwracają na to uwagi, a jednak jest to istotny aspekt wpływający na komfort treningu. Problem śliskich, zawilgoconych dłoni w wielu przypadkach bywa naprawdę nieznośny. Kłopot ten rozwiązywany jest przez system wentylacji. W zależności od modelu może mieć on różną nazwę, jednak jego działanie we wszystkich rękawicach jest podobne. Odpowiada on za właściwy przepływ powietrza prowadzący do szybszego odprowadzenia wilgoci. Efekt ten zapewniony jest wyłącznie w rękawicach z systemem wentylacji. Rozwiązanie to znacząco redukuje problem pocenia się dłoni, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie wygody treningu.

Zastosowanie odpowiedniego systemu wentylacji prowadzi nie tylko do lepszego odprowadzania wilgoci, ale także hamuje rozwój bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów tworzących się w zawilgoconych przestrzeniach. Zmniejszona potliwość gwarantowana przez system wentylacji przekłada się również na lepsze chłodzenie dłoni i brak nieprzyjemnego zapachu sprzętu wydzielanego przez modele bez wentylacji. Dzięki temu rękawice te nie muszą być tak często wietrzone. Utrzymanie właściwej higieny sprzętu jest przez to ułatwione. Nawet po intensywnym użytkowaniu nie trzeba suszyć ich tak długo, jak tradycyjnych modeli.

Lepszy efekt wizualny

System wentylacji zastosowany w wybranych modelach rękawic bokserskich zapewnia dłoniom odpowiednie „oddychanie” podczas treningu. To jednak niejedyna zaleta tego rozwiązania. Nawet jeśli zastosowanie wentylacji nie wpływa szczególnie na trwałość i odporność na uszkodzenia rękawic, to w wielu przypadkach poprawia efekt wizualny produktu. Specjalna siatka pełniąca funkcję otworów wentylacyjnych na zewnątrz rękawicy prezentuje się bardzo ciekawie i stylowo. Jest to istotny aspekt, szczególnie dla zawodniczek i zawodników ceniących sobie atrakcyjny wygląd sprzętu bokserskiego. Rękawice z wentylacją to niebanalnie wyglądające modele, stanowiące idealne dopełnienie stroju każdego pięściarza.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixelpixel