Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak chronić brzuch i korpus w trakcie treningu bokserskiego?

2023-07-13
Jak chronić brzuch i korpus w trakcie treningu bokserskiego?

Aby unikać groźnych urazów i kontuzji powodujących przymusową przerwę w treningach, pięściarze muszą dbać o swoje bezpieczeństwo. Szczególną uwagę warto poświęcić ochronie newralgicznych części ciała, takich jak brzuch i korpus. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie elementy wyposażenia są niezbędne, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas treningów bokserskich. Zachęcamy do lektury.

Ochraniacz klatki piersiowej – kluczowy element w ochronie korpusu

Korpus to jedno z miejsc, które w trakcie treningów narażone jest na silne uderzenia ze strony przeciwnika. Dlatego też prawidłowa ochrona tej części ciała jest tak istotna. Pomaga w tym ochraniacz klatki piersiowej. Wykonany jest on z wytrzymałych materiałów (skóra naturalna, poliuretan, poliester) oraz wypełniony elastycznymi tworzywami (pianka EVA, kauczuk) o właściwościach amortyzujących. Dzięki takiej budowie pochłania część siły otrzymywanych ciosów, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa atakowanego zawodnika.

Przy wyborze ochraniacza warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz wygodę noszenia. Dobry model powinien być łatwo regulowany, a jego konstrukcja musi zapewniać pełną swobodę ruchów w czasie ćwiczeń.

Ochraniacz na brzuch – niezbędny element wyposażenia dla każdego boksera

Podobnie jak klatka piersiowa także i brzuch narażony jest na różnego typu urazy wynikające z otrzymywanych ciosów. Aby uniknąć poważnych kontuzji, warto zaopatrzyć się w dobry ochraniacz zabezpieczający tę część ciała. Akcesoria tego rodzaju skupiają się głównie na amortyzacji uderzeń, minimalizując ryzyko uszkodzenia organów wewnętrznych.

Ochraniacze na brzuch wykonane są z materiałów o różnej grubości i twardości, a ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb zawodnika. Warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak ochrona bioder czy pleców. Jeśli bokser potrzebuje jeszcze większego komfortu, może zainwestować w ochraniacze z wkładkami żelowymi.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixelpixel