Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak chronić korpus w trakcie treningu bokserskiego?

2022-02-02
Jak chronić korpus w trakcie treningu bokserskiego?

Rozpoczęcie treningów bokserskich wymaga odpowiedniego przygotowania. Choć to rękawice są głównym elementem wyposażenia każdego pięściarza, zawodnik trenujący tę dyscyplinę sportu nie może zapominać również o komplecie ochraniaczy. Poza szczękami, owijkami i kaskiem, należy wyposażyć się także w produkty chroniące tułów fightera. W dzisiejszym artykule przedstawimy efektywne sposoby na ochronę korpusu boksera. Zapraszamy do lektury dalszej części tekstu.

Wzmocnij mięśnie brzucha

Trening bokserski nie polega wyłącznie na wyprowadzaniu ciosów i doskonaleniu techniki walki w stójce. Na kompleksowy plan treningowy składa się wiele różnorodnych ćwiczeń poprawiających nie tylko sposób walki, ale także koordynację ruchową pięściarza oraz jego ogólną kondycję fizyczną. Niezwykle istotne są również ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie mięśni. Zawodnicy, którym zależy na optymalnej ochronie korpusu, szczególną uwagę powinni przywiązywać do treningu mięśni brzucha.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha pięściarza to bardzo ważny element kompleksowego treningu bokserskiego. W związku z tym, że to partie ciała mocno narażone na silne ciosy w czasie walki, ich odpowiednie wytrenowanie może uchronić zawodnika przed niechybnym nokautem. Z drugiej strony brzuch, wraz z całym korpusem, uczestniczy także w wyprowadzaniu ciosów. Im mięśnie brzucha są silniejsze, tym bokser oddaje mocniejsze i celniejsze uderzenia. Silny, wytrenowany brzuch stabilizuje postawę zawodnika na ringu, dzięki czemu jest on spokojniejszy i bardziej pewny siebie.

Nie zapominaj o ochraniaczach na korpus

Regularny trening i systematyczna praca nad wzmocnieniem mięśni brzucha to najlepszy sposób na ochronę korpusu pięściarza. Nie mniej jednak nie można zapominać również o specjalnych produktach przeznaczonych do zabezpieczania tułowia. Ochraniacze na brzuch, bo o nich mowa, to popularne akcesoria wykorzystywane w trakcie treningów bokserskich. Głównym zadaniem każdego ochraniacza jest amortyzacja oraz pochłanianie uderzeń wyprowadzanych przez przeciwnika.

Ochraniacze na korpus dostępne w sklepie Leone Polska produkowane są ze skóry naturalnej lub wysokiej jakości materiałów syntetycznych. Uniwersalny rozmiar i elastyczne zapięcie umożliwiają indywidualne dopasowanie do sylwetki dowolnego zawodnika. To lekkie, niekrępujące ruchów, a przy tym trwałe i odporne na uszkodzenia akcesoria poprawiające bezpieczeństwo oraz ogólny komfort treningów bokserskich, kick boxingu i MMA. Jeśli zależy Ci na tym, by Twój korpus nie ucierpiał podczas ćwiczeń, postaw na jeden z modeli ochraniaczy od Leone Polska.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixelpixel