Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ćwiczyć boks na świeżym powietrzu?

2023-11-14
Jak ćwiczyć boks na świeżym powietrzu?

Ćwiczenia na świeżym powietrzu to doskonała propozycja dla zawodników, którzy chcą urozmaicić swoje treningi i poczuć bliskość natury podczas uprawiania boksu. Do organizacji zajęć w plenerze nie potrzeba wiele sprzętu ani specjalistycznej wiedzy. Wystarczy do tego kilka podstawowych akcesoriów. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak skutecznie ćwiczyć boks poza salą treningową. Zachęcamy do lektury.

Wybór odpowiedniego miejsca do treningu

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia treningu boksu na świeżym powietrzu jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Najważniejsze, aby był to teren o twardym, równym podłożu. Dobrze sprawdza się tu asfaltowy plac lub betonowe boisko. Istotne jest również, by wybrana lokalizacja znajdowała się z dala od ruchliwych i hałaśliwych ulic. Pozwala to skupić się na ćwiczeniach i cieszyć bliskością natury. Parki miejskie, lasy czy tereny rekreacyjne to świetny wybór na tego typu aktywność.

Jak ubrać się na trening w plenerze?

W czasie treningu w plenerze, zwłaszcza jesienią i zimą, trzeba pamiętać o odpowiednim stroju. Dobrze sprawdza się tu zasada ubioru „na cebulkę”. Poszczególne warstwy pozwalają dostosować się do zmiennych warunków atmosferycznych i utrzymać wysoki komfort cieplny organizmu. Świetnym wyborem w tym przypadku jest bielizna termiczna oraz odzież kompresyjna damska i męska. Wiosną i latem z kolei warto postawić na lekkie i przewiewne ubrania, które nie ograniczają ruchów.

Podstawowy sprzęt do treningu boksu na świeżym powietrzu

Do treningu na łonie natury nie potrzeba wiele sprzętu. Wystarczy para rękawic, bandaże na dłonie oraz worek służący do pracy nad poprawą siły i techniki wyprowadzanych ciosów. Osoby, które nie mają możliwości zabrania ze sobą ciężkiego worka, mogą skupić się na walce z cieniem, czyli pojedynku z niewidzialnym przeciwnikiem. Na treningu w plenerze warto mieć również skakankę – doskonałe narzędzie do rozgrzewki i ćwiczeń wytrzymałościowych.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixelpixel