Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobierać rękawice bokserskie do poziomu zaawansowania?

2023-11-30
Jak dobierać rękawice bokserskie do poziomu zaawansowania?

Rękawice bokserskie to kluczowy element wyposażenia każdego miłośnika sportów walki. Aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas treningów i zawodów, należy zadbać o prawidłowy dobór tego sprzętu. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak wybrać model odpowiedni do poziomu zaawansowania pięściarza. Zapraszamy do lektury.

Rękawice dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z boksem lub innymi sportami walki, wybierz rękawice przeznaczone dla początkujących. Powinny być one wykonane z wytrzymałego materiału, który dobrze amortyzuje uderzenia. Najlepszym wyborem jest tu skóra syntetyczna. Wykonane z niej modele to połączenie wysokiej jakości oraz atrakcyjnej ceny.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest rozmiar rękawic. Początkującym polecane są modele w rozmiarze 12-14 oz. To optymalny wybór zarówno do ćwiczeń na przyrządach, jak i pierwszych sparingów z rywalem.

Warto również sprawdzić, czy rękawice są wyposażone w odpowiedni system wentylacji. Dobrej jakości modele mają perforacje na dłoniach, co zapewnia cyrkulację powietrza i minimalizuje pocenie się rąk w trakcie treningu.

Rękawice dla zaawansowanych

Gdy nabierzesz już pewności siebie i doświadczenia w boksie, możesz zacząć myśleć o rękawicach dla zaawansowanych. W tym przypadku powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Materiał, z którego wykonane są rękawice, musi charakteryzować się wyższą jakości niż przy modelach dla początkujących. Optymalnym wyborem jest tu skóra naturalna, zapewniająca zwiększoną trwałość oraz doskonałą amortyzację uderzeń w czasie treningów np. na tarczy bokserskiej.

Doświadczeni pięściarze zazwyczaj sięgają po więcej niż jedną parę rękawic. Modele w mniejszym rozmiarze (10-12 oz) zwykle są przez nich wykorzystywane w trakcie ćwiczeń na przyrządach, natomiast te większe (14-16 oz) używane podczas sparingów. W tym przypadku spore znaczenie ma też sposób zapięcia. Dla zaawansowanych polecane są rękawice sznurowane, które stabilizują nadgarstek i umożliwiają precyzyjne dopasowanie do dłoni.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixelpixel