Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać rękawice bokserskie dla dziecka?

2019-12-30
Jak dobrać rękawice bokserskie dla dziecka?na zachowanie dobrej kondycji, lecz również wyrabia pozytywne cechy charakteru, dlatego warto zacząć go uprawiać już od najmłodszych lat. Zapisując swoją pociechę na bokserskie treningi pomożecie jej utrzymać dobrą kondycję fizyczną, rozwijać koordynację ruchową oraz refleks. Dziecko trenujące boks nie tylko szybko nauczy się systematyczności, znaczenia ciężkiej pracy oraz obowiązkowości, lecz również szacunku dla przeciwnika i umiejętności radzenia sobie z porażką. Podstawowym akcesorium podczas bokserskich treningów są rękawice. Jak dobrać rękawice bokserskie dla dziecka?

 

Dobierz odpowiedni rozmiar rękawic bokserskich

Przede wszystkim wybierz właściwy rozmiar. Wyrażany jest on w uncjach (OZ), będących miarą ich ciężaru. Dla dzieci nadają się rękawice w rozmiarze 6-8 OZ. Pozostałe rozmiary to:

  • 10-12 OZ dla kobiet o dłoniach przeciętnej wielkości i mężczyzn o dłoniach mniejszych,
  • 14 OZ dla mężczyzn o dłoniach średnich,
  • 16 OZ dla mężczyzn o dłoniach większych niż przeciętne.

Możesz także zdecydować się na zakup oferowanych przez nasz specjalnych rękawic dziecięcych, zaprojektowanych i wyprodukowanych z myślą o najmłodszych uczestnikach treningu. Dodatkową atrakcją jest bogata kolorystyka takich rękawic, w przeciwieństwie do klasycznych, czarnych. Rozbudzić zainteresowanie boksem pomogą także nietypowe wzory na rękawicach, przedstawiające waleczne, rysunkowe lwy.

Które lepsze, wiązane czy na rzepy?

Następnie zastanów się, który typ rękawic: wiązane czy na rzepy, będzie lepszy dla twojej pociechy. Rodzice najczęściej decydują się na zakup rękawic na rzepy, ze względu na łatwość i szybkość ich zakładania oraz fakt, że dziecko może ubrać je samodzielnie, bez niczyjej pomocy. Po dłuższym czasie, kiedy będziesz już pewien, że dziecko jest naprawdę zainteresowane uprawianiem boksu, można rękawice wymienić na klasyczne, sznurowane.

Z jakiego materiału powinny być wyprodukowane rękawice dla dzieci?

Najmłodszym fanom boksu polecamy rękawice ze skóry syntetycznej, w sam raz na pierwsze miesiące treningu. Dobrym rozwiązaniem są także te ze skór łączonych, w których wierzchnia warstwa jest wyprodukowana ze skóry naturalnej, wewnętrzna z syntetycznej. Rękawice ze skóry naturalnej stanowią poważniejszy wydatek.

Zdecyduj, jaki rodzaj wybrać

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje rękawic bokserskich: treningowe, na przyrządy i do boksu tajskiego. Najmłodszym uczestnikom treningu polecamy rękawice treningowe, amortyzujące doskonale uderzenia. Rękawice do ćwiczeń na przyrządach przeznaczone są do profesjonalnych, intensywnych treningów, podobnie jak te do boksu tajskiego.

Pamiętaj, że od właściwego doboru rękawic zależy to, czy dziecku będzie się wygodnie trenowało i czy pokocha ten wspaniały sport, jakim jest boks!

pixelpixel