Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dopasować rękawice do treningu z workiem?

2023-10-20
Jak dopasować rękawice do treningu z workiem?

Trening z workiem to znakomita forma aktywności dla osób chcących poprawić swoją kondycję fizyczną, pozbyć się stresu lub zwiększyć umiejętności bokserskie. Korzystanie z odpowiednich rękawic jest niezbędne, aby trening był efektywny i bezpieczny. Jak wybrać rękawice do ćwiczeń na worku? Oto kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru.

Materiał, z którego wykonane są rękawice

Jednym z podstawowych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rękawic do treningu z workiem, jest materiał ich wykonania. Obecnie na rynku dostępne są modele produkowane ze skóry naturalnej oraz syntetycznej. Skórzane rękawice cechują się większą trwałością, lepszym dopasowaniem i wyższym komfortem użytkowania. Jednak ich cena jest zazwyczaj wyższa niż modeli syntetycznych. Rękawice z tworzywa sztucznego są tańsze, a w wielu przypadkach tak samo wytrzymałe. W związku z tym jest to częstszy wybór wśród trenujących na worku.

Rozmiar rękawic

Aby trening był komfortowy, kluczowe jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru rękawic. W przypadku za małego sprzętu zawodnik może doświadczyć ucisku i bólu dłoni, natomiast za duży model będzie się ześlizgiwał, co zwiększa ryzyko kontuzji. W celu jak najdokładniejszego dopasowania rękawic należy zmierzyć obwód swojej dłoni tuż pod palcami (bez kciuka), a następnie porównać go z tabelą rozmiarów dostępną na stronie internetowej producenta.

Waga rękawic a rodzaj treningu

Waga rękawic ma ogromne znaczenie dla efektywności ćwiczeń z użyciem treningowego worka bokserskiego. Lżejsze modele (8-10 oz) są odpowiednie dla osób trenujących szybkość oraz ciosy kombinacyjne. Po rękawice o większej wadze (12-16 oz) sięgają zawodnicy chcący wzmocnić siłę uderzeń i wytrzymałość mięśni ramion. W tym miejscu warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj treningu, ale również wagę swojego ciała. Osoby ważące powyżej 80 kg powinny zdecydować się na rękawice w większym rozmiarze.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
pixelpixel