Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak gruszki bokserskie przyczyniają się do wytrenowania refleksu w walce?

2022-05-19
Jak gruszki bokserskie przyczyniają się do wytrenowania refleksu w walce?

Zdrowy tryb życia to dla jednych konieczność, a dla innych sposób na utrzymanie sprawności. Zmiana stylu odżywiania oraz ćwiczenia fizyczne pomagają w osiągnięciu wymarzonego celu. Coraz częściej treningi zamiast w klubie fitness wykonywane są w zaciszu domu. Chęć utrzymania sprawności ułatwia posiadanie specjalistycznych akcesoriów treningowych. Należy do nich bokserska gruszka.

Rodzaje gruszek bokserskich

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów gruszek bokserskich, które umożliwiają kształtowanie różnych umiejętności. Najważniejszym parametrem mającym kluczowy wpływ na prawidłowe i komfortowe korzystanie z gruszki jest jej waga. Gruszki techniczne nadają się nie tylko do ćwiczeń standardowych, ale także do ćwiczenia kopnięć. Pozwalają wytrenować celność ciosów i uniki. Mają różną masę, co pozwala na dostosowanie sprzętu do poziomu zaawansowania treningów. Gruszki szybkościowe służą do ćwiczenia górnych partii ciała oraz szybkości, płynności i celności uderzeń. Ćwiczenia na gruszkach „refleksówkach” pozwalają na poprawienie refleksu.

Gruszka refleksowa – co to jest?

Gruszka refleksowa jest nietypową wersją gruszki treningowej, przytwierdzaną zarówno z góry, jak i z dołu. W takich modelach można regulować wysokość gruszki, a jej wykorzystanie pozwala szlifować technikę i tempo uderzeń. Jak sama nazwa wskazuje, użycie „refleksówki” pozwala ćwiczyć refleks w nietypowy sposób – poprzez unikanie gruszki. Refleks w boksie jest niezwykle istotny. Dlaczego? Ponieważ ma znaczenie nie tylko podczas zadawania ciosów, ale również podczas ich blokowania i unikania. Regularne treningi z gruszką refleksową zwiększają również koordynację ruchową, szybkość ruchów, a przy okazji wpływają na poprawę ogólnej kondycji fizycznej. A to dodatkowo usprawnia technikę omijania ciosów przeciwnika.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixelpixel