Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak prawidłowo stosować owijki bokserskie?

2019-06-12
Jak prawidłowo stosować owijki bokserskie?

Jak dobrać odpowiednie owijki bokserskie?

Dobór odpowiednich owijek bokserskich należy zacząć od ich długości. W tym przypadku wiele zależy od tego, jaki sport walki zamierzamy uprawiać, a także jak duże są dłonie zawodnika. Standardowo owijki mają od 1 metra do nawet 5 metrów. Dłuższe owijki stosowane są w przypadku zawodników, którzy wykonują mocne uderzenia, np. bokserów. W takich przypadkach trzeba naprawdę solidnie zabezpieczyć dłonie. Z drugiej strony, jeśli nie potrzebujesz aż tak solidnej ochrony, lepiej wybrać nieco krótszą opcję. Pamiętaj, że każdorazowe zakładanie i zdejmowanie bardzo długich owijek może być dość nużące.

Kolejna kwestia to materiał, z jakiego wykonane są owijki. Najczęściej wykorzystywane są materiały stanowiące połączenie włókien naturalnych i syntetycznych, ponieważ bardzo dobrze dopasowują się do dłoni, nie odkształcają się i zapewniają bardzo dobrą ochronę. W ofercie marki Leone można znaleźć owijki bokserskie z tkaniny bawełnianej z domieszką nylonu. Występują w wielu kolorach, długościach i wzorach do wyboru.

Jak skutecznie owijać dłoń bandażem bokserskim?

Tak naprawdę istnieje wiele różnorodnych technik owijania dłoni bandażami bokserskimi. Każda osoba z pewnym doświadczeniem w sporcie posiada własną, sprawdzoną metodę i każda z nich jest dobra, o ile zapewnia dokładne zabezpieczenie nadgarstków i palców.

Dowolność stosowania owijek to jedna z ich niewątpliwych zalet, którą docenia wielu sportowców. Zawodnik może tak naprawdę sam zdecydować, którą część dłoni musi usztywnić bardziej, a którą mniej. Doceniana jest również cena owijek - są one stosunkowo tanie. A jeśli wybierzemy solidny bandaż dobrej jakości, z pewnością posłuży nam przez długi czas.

pixelpixel