Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać kask bokserski dla dziecka?

2023-05-19
Jak wybrać kask bokserski dla dziecka?

Treningi bokserskie w wykonaniu dzieci wymagają odpowiedniego przygotowania. Rodzice muszą zadbać nie tylko o zakup wygodnej odzieży i dobrych rękawic, ale także ochraniaczy. Jednym z najważniejszych z nich jest kask, zabezpieczający głowę przed groźnymi kontuzjami. Jak wybrać właściwy model dla swojej pociechy? O tym w dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Materiał wykonania

Poszukując kasku dla dziecka, szczególną uwagę należy zwracać na materiał wykonania. Najlepsze kaski produkowane są ze skóry naturalnej. Ze względu na wysoką cenę modele te nie są jednak zbyt często wybierane dla dzieci. W przypadku najmłodszych dobrą alternatywę stanowią kaski z tworzyw syntetycznych. Gwarantują podobny stopień ochrony, a ich cena nie jest tak wysoka.

Poza materiałem poszycia zewnętrznego ważne jest też wypełnienie. Jakość surowca użytego w procesie produkcji decyduje bowiem o bezpieczeństwie ćwiczeń. Wnętrze kasku odpowiada za pochłanianie siły uderzeń i eliminację wstrząsów. Dzięki temu zawodnik nie odczuwa pełnego impetu ciosów wyprowadzanych przez rywala. Gwarancję najwyższego poziomu ochrony dają przede wszystkim modele wielowarstwowe, wypełnione elastyczną i ponadprzeciętnie wytrzymałą pianką EVA.

Dla bezpieczeństwa trenującego ważna jest nie tylko jakość, ale i ilość wyściółki. Jeśli jest jej zbyt mało, kask nie spełnia swojej funkcji. Z drugiej strony zastosowanie zbyt grubej warstwy pianki skraca żywotność produktu. Przed zakupem warto więc skonsultować swój wybór ze specjalistą zatrudnionym w sklepie sportowym.

Rozmiar

Kolejnym istotnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę w czasie poszukiwań dobrego kasku bokserskiego dla dzieci, jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Produkt ten musi być dobrany z uwzględnieniem wielkości głowy trenującego. To bardzo ważne z perspektywy zarówno komfortu ćwiczeń, jak i bezpieczeństwa. Kask nie może ograniczać pola widzenia, krępować ruchów i przesuwać się. Powinien szczelnie przylegać do głowy, a jednocześnie jej nie uciskać.

W przypadku zakupów stacjonarnych wystarczy przymierzyć kilka modeli i wybrać ten odpowiedni. Jeżeli jednak kask dla dziecka kupujesz przez Internet, przed zamówieniem zmierz obwód jego głowy, a następnie porównaj otrzymany wynik z tabelą rozmiarów dostępną na stronie. Standardowo kaski oferowane są w rozmiarach S, M, L i XL, gdzie S odpowiada obwodowi do 54 centymetrów, M od 55 do 58 cm, L od 59 do 61 cm, natomiast XL powyżej 62 cm. Nie jest to jednak regułą. Każdy producent może wprowadzać własne oznaczenia. Każdorazowo do wyboru trzeba podchodzić więc indywidualnie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixelpixel