Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie worki najlepiej sprawdzają się w treningach MMA?

2023-04-04
Jakie worki najlepiej sprawdzają się w treningach MMA?

Mieszane sztuki walki (ang. mixed martial arts – MMA) to niezwykle popularny sport trenowany przez ogromną liczbę osób na całym świecie. Ze względu na swoją wszechstylową formułę jest bardzo widowiskowy i emocjonujący dla fanów. Jeśli i Ty marzysz, by zostać kolejną wielką gwiazdą MMA, musisz zacząć od solidnego przygotowania oraz intensywnych treningów. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jakie worki sprawdzają się w trakcie ćwiczeń mieszanych sztuk walki. Zapraszamy do lektury.

Klasyczny worek bokserski

Trening MMA łączy w sobie techniki znane z innych sportów walki, w tym boksu, zapasów czy judo. W walkach MMA dozwolone są ciosy pięściami, kopnięcia, dźwignie, duszenia oraz rzuty. Podczas doskonalenia umiejętności w każdej z tych dziedzin przydają się inne akcesoria.

Strikerzy, czyli zawodnicy preferujący walkę w stójce, najczęściej korzystają z klasycznych worków bokserskich. Modele te umożliwiają skuteczną pracę nad poprawą siły i celności wyprowadzanych uderzeń. Z powodzeniem można ćwiczyć na nich zarówno ciosy rękoma, jak i kopnięcia oraz ataki kolanami. Worki podwieszane przy suficie przy pomocy dołączanych do zestawu łańcuchów są twarde i ciężkie, dzięki czemu sprawdzają się w tym doskonale.  Ich niewątpliwą zaletą jest też duża trwałość i odporność na uszkodzenia. Wszystko dzięki wysokiej klasie materiałów używanych w procesie produkcji. Klasyczny worek w kształcie walca to świetny wybór na początek przygody z mieszanymi sztukami walki.

Worek stojący do treningu obaleń i technik parterowych

Wrestlerzy oraz grapplerzy specjalizujący się w technikach parterowych częściej sięgają po worki stojące. Modele te można łatwo przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu sali treningowej. Ze względu na swoją budowę są bardziej uniwersalne od standardowych worków wiszących – umożliwiają większy przekrój różnorodnych ćwiczeń.

Stojący worek MMA umożliwia symulację walki z rywalem znajdującym się pod zawodnikiem atakującym. Profil worka ułatwia chwyt, obalenia i wykonywanie rzutów. Produkt ten sprawdza się także w akcjach stójkowych. Pozwala na efektywny trening wyprowadzania ciosów prostych, hakowych czy podbródkowych. Jest idealny do doskonalenia techniki uderzeń łokciami i kolanami. Ćwiczenia z użyciem tego przyrządu wzmacniają szybkość i refleks. Wpływają również pozytywnie na ogólną kondycję fizyczną zawodnika. Worek stojący stanowi świetne uzupełnienie tradycyjnego walca. To najlepszy wybór dla trenujących z nieco większym doświadczeniem.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixelpixel