Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kryteria wyboru spodni treningowych

2020-07-23
Kryteria wyboru spodni treningowych

Spodnie treningowe stanowią niezwykle ważny element odzieży, przeznaczonej do sportów walki. Powinny być przede wszystkim lekkie, przewiewne i nie krępować ruchów. Sprawdź, jakie są kryteria wyboru spodni treningowych.

Kryterium pierwsze: materiał, z jakiego uszyte są spodnie treningowe

Pierwszym kryterium wyboru spodni powinien być materiał, z jakiego zostały uszyte. Przewiewność, a także brak mało estetycznych plam z potu zapewni tworzywo sztuczne, na przykład poliester lub materiały kompresyjne z dodatkiem elastanu oraz satyny. Co więcej, treningowe spodenki z poliestru zadziałają termoaktywnie, podnosząc ciepłotę mięśni i zapobiegając tym samym ich niedogrzaniu, a w efekcie kontuzjom. Co więcej, poliester bardzo szybko schnie, więc możesz prać spodenki nawet krótko przed treningiem. Sztuczny materiał będzie także dużo bardziej odporny na uszkodzenia, rozerwania czy przetarcia, a także wytrzyma wielokrotne pranie.

Kryterium drugie: szerokość i długość nogawki

Kolejnymi kryteriami wyboru spodni treningowych będą szerokość oraz długość nogawki. Do bokserskich treningów zalecamy spodnie krótkie, zapewniające większą swobodę ruchu i mniejsze nagrzewanie się organizmu, niż spodnie długie. Nogawki spodni do treningów powinny by szerokie, umożliwiające zrobienie na przykład gwałtownego wykopu czy przysiadu. Co więcej, zbyt ciasne spodenki są nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne dla zdrowia, gdyż uniemożliwiają pełny zakres ruchu w biodrach czy nawet mogą prowadzić do uszkodzenia lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Luźne spodenki zapewnią także lepszy przewiew, a co za tym idzie, dużo większy komfort podczas treningów.

Kryterium trzecie: marka producenta

Szukając spodni treningowych warto kierować się również marką i renomą producenta, gdyż to ona właśnie gwarantuje najwyższą jakoś produktu. Oferujemy Państwu spodenki treningowe, przeznaczone do różnych sportów walki, w tym MMA, Kick-boxingu czy boksu tajskiego. Posiadamy modele jednostronne i dwustronne, wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, w różnych wzorach oraz kolorach. Państwa uwadze polecamy między innymi eleganckie spodenki treningowe, wykonane z błyszczącej satyny z klasyczną wszywką w pasie. Mogą być użytkowane na co dzień i podczas sesji treningowych. W naszej ofercie posiadamy również damskie, dwuwarstwowe spodenki treningowe wykonane z poliestru Micro Stretch dogrzewającego mięśnie, oraz z lekkiej i oddychającej tkaniny, nieblokującej ruchów. Wszyty z boku suwak umożliwia indywidualne dopasowanie rozpiętości spodenek.

pixelpixel