Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Które akcesoria bokserskie pomagają w treningu siły ciosu?

2023-03-09
Które akcesoria bokserskie pomagają w treningu siły ciosu?

Trening bokserski składa się z kilku elementów. Jednym z nich są zajęcia pozwalające zwiększyć siłę wyprowadzonych uderzeń. Aby ćwiczenia były skuteczne i przynosiły oczekiwane rezultaty, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. O czym konkretnie mowa? Które akcesoria pomagają w treningu siły ciosu? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu. Zachęcamy do lektury.

Worki bokserskie

Wśród akcesoriów wykorzystywanych w trakcie treningów sportów walki najpopularniejsze są worki. To podstawowy sprzęt w każdym klubie bokserskim. Pozwala na wypracowanie nie tylko większej siły oddawanych ciosów, ale i ogólnej techniki, szybkości, celności i koordynacji ruchowej. Podczas treningu siłowego najlepiej sprawdzają się ciężkie, zbite worki wypełnione dużą ilością materiału. Są bardzo stabilne i trwałe, dzięki czemu umożliwiają ćwiczenia z dużą intensywnością. To doskonały wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportami walki.

Tarcze treningowe

W celu poprawy siły wyprowadzanych ciosów warto sięgnąć również po tarcze treningowe, będące ciekawą alternatywą dla klasycznych worków. Dostępne na rynku tarcze bokserskie mają różne wymiary i kształty. Te mniejsze służą głównie pięściarzom, natomiast większych chętnie używają też kick-boxerzy oraz zawodnicy MMA czy Muay Thai. Wynika to z faktu, że ze względu na swój rozmiar pozwalają na skuteczny trening kopnięć oraz uderzeń kolanami. W zestawieniu z tradycyjnymi workami tarcze są wszechstronniejsze. Ćwiczenia na nich cechują się dużą dynamiką. Umożliwiają pracę nad kilkoma kombinacjami ciosów w tym samym momencie. Pozwalają symulować warunki prawdziwej potyczki z rywalem.

Packi trenerskie

Trening siłowy możliwy jest także na packach. To rodzaj mobilnych tarcz umieszczonych na sztywnej rękojeści. Zakłada się je na dłonie trenera sportów walki. Packi są lekkie i poręczne, dzięki czemu można zabrać je ze sobą na ćwiczenia w plenerze. To ciekawe urozmaicenie dla zwykłego treningu na sali. Niewielki rozmiar wymusza staranne skupienie się na celu i wyprowadzanie nie tylko mocnych, ale i precyzyjnych ciosów. Obok klasycznego sparingu jest to najlepsza forma przygotowań do walki z rywalem. Możliwość wiernego odwzorowania popularnych zachowań ringowych i przeplatanie elementów ofensywnych z defensywnymi to pewność kompleksowej realizacji planu treningowego.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixelpixel