Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Które części głowy chronią kaski bokserskie?

2024-06-09
Które części głowy chronią kaski bokserskie?

Kask to niezbędny element wyposażenia każdego zawodnika trenującego boks. Właściwie dobrany model zapewnia ochronę najważniejszych części głowy, co pozwala na wykonywanie bezpiecznych i efektywnych ćwiczeń. W tym artykule przedstawiamy konkretne części głowy, które są chronione przez kaski bokserskie. Zapraszamy do lektury.

Czoło

Kaski bokserskie są tak skonstruowane, aby amortyzować uderzenia w czoło. Dzięki temu ryzyko poważnych obrażeń jest znacznie ograniczane. Dobry kask jest wypełniony pianką o odpowiedniej grubości i twardości, która pochłania większość siły uderzeń wyprowadzanych przez przeciwnika.

Kości policzkowe

Kolejnym istotnym zadaniem kasków bokserskich jest ochrona kości policzkowych, które również są narażone na kontuzje w czasie pojedynków z rywalami. Wysokiej jakości kaski mają specjalne wzmocnienia na wysokości kości policzkowych, chroniące zawodnika przed ewentualnymi złamaniami czy pęknięciami.

Nos

Każdy dobry kask bokserski jest wyposażony w specjalny przegub, który pozwala na swobodne oddychanie, jednocześnie chroniąc nos przed kontuzjami. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model ma odpowiednią konstrukcję, niepowodującą dyskomfortu w trakcie ćwiczeń.

Uszy

Konstrukcja kasków przeznaczonych do treningu boksu jest specjalnie wyprofilowana z myślą o ochronie uszu zawodników. Wstawki chroniące uszy przed urazami są odpowiednio wzmacniane warstwą pianki o optymalnej grubości i twardości. To gwarancja komfortu i bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu.

Potylica

Kaski bokserskie są wyposażone w dodatkowe wzmocnienia w okolicy tylnej części głowy. Ich zadaniem jest ochrona potylicy przed ewentualnymi urazami mózgu czy kręgosłupa. Model o odpowiednio wyprofilowanej konstrukcji dobrze przylega do głowy i nie powoduje dyskomfortu w czasie ćwiczeń.

Szczęka

Nowoczesne kaski dla pięściarzy mają również specjalne wzmocnienia na wysokości szczęki, które chronią zawodnika przed ewentualnymi złamaniami czy pęknięciami kości. Wypełnienie z pianki o odpowiedniej grubości pochłania siłę ciosów przeciwnika, co gwarantuje bezpieczeństwo treningów.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024
pixelpixel