Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Luz czy ciasnota - jak bardzo rękawice bokserskie powinny przylegać do dłoni?

2024-03-15
Luz czy ciasnota - jak bardzo rękawice bokserskie powinny przylegać do dłoni?

Wybór odpowiedniej pary rękawic jest kluczowy dla wygody i bezpieczeństwa podczas treningów bokserskich. Zbyt ciasne modele mogą powodować dyskomfort w trakcie wykonywania poszczególnych ćwiczeń, natomiast zbyt luźne – zsuwać się z dłoni, co grozi poważną kontuzją. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, na jakie aspekty należy zwracać uwagę przy wyborze rękawic bokserskich, aby idealnie dopasować je do swojej dłoni. Zapraszamy do lektury.

Rozmiar i waga rękawic bokserskich – dlaczego są tak ważne?

Rękawice bokserskie różnią się pomiędzy sobą rozmiarem, a co za tym idzie, także wagą. Parametry te w dużej mierze odpowiadają za to, jak bardzo przylegają one do dłoni zawodnika. Dobrze dobrany model zapewnia optymalne wsparcie dla nadgarstków i palców oraz umożliwia swobodne zginanie i prostowanie dłoni.

Waga rękawic powinna być dobrana z uwzględnieniem rozmiaru dłoni pięściarza, masy jego ciała oraz rodzaju uprawianej aktywności. Początkującym fighterom polecane są modele o wadze od 12 do 16 oz (uncji). Ze względu na swoją uniwersalność stanowią optymalny wybór zarówno do ćwiczeń na przyrządach, jak i treningu z partnerem. Takie rękawice bez problemów mieszczą się w wybranej torbie na boks.

Dopasowanie rękawic do dłoni – jak to zrobić?

W kontekście właściwego przylegania do dłoni istotne są też czynniki takie jak materiał wykonania rękawic oraz ich profil wewnętrzny. Wybrane modele powinny być produkowane z wysokiej jakości skóry naturalnej lub jej syntetycznych odpowiedników, gwarantujących dużą wytrzymałość i elastyczność. Odpowiednio wyprofilowane wnętrze rękawic zapewnia dobrą wentylację oraz swobodne zginanie i prostowanie palców.

Przed zakupem rękawic warto je przymierzyć. Należy włożyć dłoń do rękawicy i sprawdzić, czy palce mają wystarczająco dużo miejsca, a jednocześnie nie są zbyt luźne. Nadgarstek powinien być dobrze podparty, a rękawica nie powinna zsuwać się podczas ruchów. W przypadku braku możliwości zmierzenia produktu przed zakupem zalecamy kontakt z naszym sklepem. Zatrudnieni u nas pracownicy chętnie pomogą w dobrze odpowiedniej pary rękawic.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
pixelpixel